Skoda Kodiaq RS (2019)

2 października 2018 roku rozpoczyna się wielkie święto fanów motoryzacji i wielki pokaz możliwości producentów aut. Poznaj wszystkie nowości tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu (Mondial de l’Automo).

Jesienny salon w Paryżu (lub we Frankfurcie – imprezy organizowane są naprzemiennie, co 2 lata) to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez motoryzacyjnych. Francuskie targi mają długą tradycję – po raz pierwszy odbyły się w 1898 roku. Przed dwoma laty przewinęło się przez nie blisko 1,1 mln zwiedzających, w tym 10 tys. dziennikarzy motoryzacyjnych.

Tegoroczna edycja rozpoczyna się 2 października i potrwa do 14 października. Tradycyjnie, pierwsze dwa dni zarezerwowane są dla dziennikarzy. Poza najnowszymi modelami samochodów swoje stoiska będą mieli producenci motocykli i firmy tuningowe, a na gości salonu czekają liczne warsztaty oraz możliwości odbycia jazd testowych.

Dla zwiedzających hale Paris Expo Porte de Versailles będą otwarte od 4 października, od godziny 10 rano do 20 lub 22 (zależnie od dnia, więcej informacji znajduje się tutaj). Normalny bilet wstępu kosztuje 9 euro.

Czasy się zmieniają i w dobie internetu wielu producentów ogranicza swoje aktywności na „tradycyjnych” targach (w tym liczbę hostess na stoiskach). W tym roku w Paryżu zabraknie m.in. Opla, Volkswagena, Forda, Nissana, marek koncernu FCA (m.in. Alfa Romeo, Fiat, Jeep), a także Volvo, Mitsubishi, Mazdy, Bentleya, Astona Martina, Rolls-Royce’a i McLarena. Mimo to nowości nie zabraknie – w Paryżu zadebiutują m.in. nowe BMW serii 3, Kia ProCeed, Seat Tarraco, Skoda Kodiaq RS oraz nowe Audi A1 i Q3.

Poniżej prezentujemy najważniejsze nowości tegorocznej wystawy w Paryżu. Ich lista będzie na bieżąco aktualizowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here