Suzuki

Blisko 90% użytkowników jest zadowolonych z Suzuki, choć trudno nazwać auta tej marki ekscytującymi.

89,2%

Jak na dzisiejsze standardy, Suzuki jest stosunkowo małym wytwórcą samochodów. Jego sprzedaż koncentruje się w Indiach i Japonii, na rynku europejskim zajmuje odległą pozycję. W Polsce radzi sobie nieźle i koncentruje na małych, prostych i zupełnie niezawodnych samochodach, często z napędem na 4 koła.

Swoją renomę na Starym Kontynencie marka zbudowała dzięki doskonałym, małym samochodom terenowym: SJ, Samurai i Vitara oraz miejskiemu modelowi Swift. W ostatnich latach w Polsce przebojem było przede wszystkim miejskie SX4: przystępny cenowo pojazd z napędem na 4 koła.

Podobnie jak inni producenci japońscy, Suzuki bardzo długo opierało się przed wprowadzeniem benzynowych silników turbo: dopiero w zeszłym roku taka jednostka pojawiła się w ofercie (1.4 Boosterjet). Użytkownicy Suzuki zwykle kwitują temat krótko: nic się nigdy nie zepsuło. Rzeczywiście lista naprawdę typowych usterek współczesnych Suzuki jest krótka i nie przeraża. Z rzadka dochodzi do usterek osprzętu w dieslach, ale są to konstrukcje Fiata. W SX4 trafiła się wadliwa partia alternatorów. W Swiftach pęka tylna półka i wyją skrzynie biegów.

Zobacz cały Ranking niezawodności marek.

Oceń ten wpis
[Głosów: 0 Średnia: 0]