Subaru

SUBARU

Subaru – japońskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne znajdujące się w Tokio. Powstało w 1953 roku. Część firmy należy do Toyota Motor Corporation. Subaru po japońsku oznacza plejadę gwiazd. Są one obecne we współczesnym logo. Marka znana z napędów na cztery koła. Jako jedna z pierwszych stawiała na to rozwiązanie i stała się ich skutecznym propagatorem.

NOWOŚCI

Subaru Outback (2024). Opis wersji i cennik

Subaru Outback w swoim najnowszym wydaniu zadebiutowało na polskim rynku w 2021 roku. Ceny tego modelu zaczynają się od 202 350 zł. Poznaj szczegóły oferty.

Subaru Forester (2024). Opis wersji i cennik

Subaru Forester zostało dwa lata temu odświeżone. Ceny tego modelu zaczynają się od 158 500 zł. Poznaj szczegóły oferty.

Najważniejsze premiery 2024 roku. Na te modele jeszcze czekamy

W tym roku czeka nas wiele obiecujących premier i rynkowych debiutów. Prezentujemy najważniejsze nowości 2024 roku.

TESTY I PORÓWNANIA

Nowe Subaru Crosstrek – pierwsza jazda

Podczas polskiej premiery nowego Subaru Crosstrek sprawdziliśmy jego możliwości w różnych warunkach. Oto nasze wrażenia z pierwszych jazd.

Seat Ateca, Subaru XV – PORÓWNANIE

Dwa uterenowione auta kompaktowych rozmiarów ze sporym stażem rynkowym napędzane 150-konnymi silnikami. Co jest lepsze - Seat Ateca czy Subaru XV.

Nissan X-Trail e-Power, Subaru Forester e-Boxer – PORÓWNANIE

W porównaniu doświadczonych SUV-ów nowe wydanie Nissana X-Traila staje naprzeciw niedawno odświeżonego Subaru Forestera. Oba w hybrydowych wersjach i z napędem 4x4. Jaki wynik da ten japoński pojedynek?

Kia XCeed, Nissan Qashqai, Subaru XV – PORÓWNANIE

Kia XCeed, Nissan Qashqai i Subaru XV. Trzy kompaktowe propozycje ze zwiększonym prześwitem, każda z innym rodzajem napędu. Która okaże się najlepsza?

Honda CR-V, Subaru Forester, Toyota RAV4 – PORÓWNANIE

Tak podobne, a jednocześnie tak różne – testowane samochody bardzo dużo łączy, ale występują pomiędzy nimi także zasadnicze rozbieżności. W naszym porównaniu hybrydowe wydania trzech SUV-ów z Kraju Kwitnącej Wiśni: Hondy CR-V, Subaru Forestera i Toyoty RAV4.

Mazda CX-5 2.5 Skyactiv-G, Subaru Forester 2.0i-L e-Boxer – PORÓWNANIE

Mazda CX-5 i Subaru Forester - dwa japońskie SUV-y, które właśnie wyjeżdżają na drogi w odświeżonych wydaniach. Który jest ciekawszą propozycją?

UŻYWANE I OPINIE

Używane Subaru XV I (2012-2017) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

XV nie zdobył takiej popularności jak Forester czy Outback, ale także ma swoje zalety. Co o używanym Subaru XV I sądzą użytkownicy?

Używane Subaru Outback IV (2009-2015) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Subaru Outback nie jest ani sportowy i zwinny jak Impreza, ani terenowy i solidny jak Forester. Ma jednak inną zaletę – wszechstronność i wygodę. Jakie są opinie o używanym Subaru Outback IV?

Używane Subaru Forester II (2002-2008) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Forester jest dla fanów Subaru idealnym materiałem na samochód rodzinny. Wszechstronny, wygodny, dobrze wyposażony, a do tego ze słynnym napędem na cztery koła i silnikiem typu bokser. Jakie są opinie o Foresterze II?

DANE TECHNICZNE