Ford

FORD

Ford Motor Company – amerykańskie przedsiębiorstwo samochodowe założone przez inżyniera Henry’ego Forda w 1903 roku. Była to pierwsza fabryka, która upowszechniła masową produkcję samochodów. Marka jest częścią koncernu Ford Motor Company. Główne biuro firmy położone jest w Dearborn, w stanie Michigan. Do FMC należy także marka Lincoln. Przez pewien czas do Forda należały także takie marki jak: Aston Martin, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volvo.

NOWOŚCI

Ford Focus (2024). Opis wersji i cennik

Ford Focus 4. generacji został odświeżony jesienią 2021 roku. Ceny tego modelu zaczynają się od 118 000 zł. Poznaj dostępne wersje i silniki.

Nowy Ford Explorer z bliska – pierwsze wrażenia

Uczestniczyliśmy w polskiej premierze nowego, w pełni elektrycznego Forda Explorer. Oto nasze wrażenia po pierwszym spotkaniu z tym modelem.

Ford Ranger Plug-In Hybrid (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Amerykański koncern przedstawił Forda Ranger PHEV, który może przejechać ponad 45 km na prądzie. Dowiedz się więcej na temat tego auta.

TESTY I PORÓWNANIA

Ford Transit Connect Kombi 1.5 EcoBlue – opinia, zalety i wady

Ford oferuje aktualnie dwa kompletnie różne kompaktowe kombivany. W naszym teście użytkowy Transit Connect w wersji Active z turbodieslem.

Ford Focus ST Performance 2.3 EcoBoost – opinia, zalety i wady

Hot hatche są obecnie gatunkiem na wymarciu. W naszym teście jeden z ostatnich, czyli 280-konny Ford Focus ST z pakietem Performance.

Ford Ranger Raptor, Volkswagen Amarok PanAmericana – PORÓWNANIE

Choć zostały stworzone wspólnymi siłami Forda i Volkswagena, najnowsze odsłony Rangera i Amaroka całkiem sporo różni. Świetnie pokazują to ich terenowe warianty. Który z nich jest lepszy?

Ford Puma ST 1.0 EcoBoost Hybrid – opinia, zalety i wady

Ford oferuje aż dwie usportowione wersje Pumy. Jak spisuje się słabsza z nich? Oto nasz test Forda Pumy ST 1.0 EcoBoost Hybrid.

Ford Ranger 3.0 V6 EcoBlue Platinum – opinia, zalety i wady

Ford Ranger od lat króluje w segmencie pick-upów w Europie. Sprawdziliśmy, co potrafi jego najnowsze wcielenie w wersji Platinum z turbodieslem V6.

Ford Ranger Raptor, Jeep Gladiator – PORÓWNANIE

Choć pick-upy powstały jako pojazdy przeznaczone do ciężkiej pracy, to z pewnością nie te. Ford Ranger Raptor i Jeep Gladiator służą raczej do zapewniania przyjemności. Robią to jednak na różne sposoby.

UŻYWANE I OPINIE

Najlepsze benzynowe, wolnossące silniki 2.0. Proste i bezawaryjne

Wolnossące silniki 2.0 zapewniają dobrą dynamikę i niezłą elastyczność przy bardzo wysokiej trwałości i nierzadko wzorowej współpracy z instalacjami LPG. Prezentujemy najlepsze motory 2.0 bez turbo.

Używany Ford Puma II (od 2019 r.) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Ford Puma do niedawna kojarzył się z niewielkim coupe o sportowym zacięciu, ale teraz jest to miejski crossover. Czy warto zwrócić uwagę na ten model? Jakie są opinie o Fordzie Puma drugiej generacji?

Najlepsze diesle 1.6. Oszczędne, trwałe i dynamiczne

W wielu modelach turbodiesle 1.6 są optymalnym wyborem ze względu na niższą cenę oraz mniejszy stopień skomplikowania i wysilenie od motorów 2.0. Prezentujemy najlepsze diesle 1.6 ostatnich lat.

Używany Ford Galaxy III (2015-2023) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Era dużych i praktycznych aut rodzinnych powoli wygasa, a na rynku wtórnym pojawia się coraz mniej świeżych rocznikowo egzemplarzy. Jakie są opinie o trzeciej generacji Forda Galaxy?

Używany Ford Fusion II (2012-2020) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Ford Fusion to samochód, który daje namiastkę amerykańskiego klimatu motoryzacji, choć tak naprawdę w Europie mieliśmy dedykowanego na nasz rynek Mondeo. Jakie są opinie o Fordzie Fusion drugiej generacji i czy warto rozważyć jego zakup?

Używany Ford Edge II (2016-2021) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Ford Edge to samochód, który daje namiastkę amerykańskiego klimatu motoryzacji. W USA auto uchodzi za kompaktowe, a w Europie jawi się niemal jako SUV klasy średniej. Jakie są opinie o Fordzie Edge drugiej generacji?

DANE TECHNICZNE