Skoda

SKODA

Škoda Auto – czeska marka, której nazwa pochodzi od nazwiska inżyniera Emila Skody. Samo logo marki ma przypominać indiańską strzałę oraz pióropusz. Jej historia sięga 1895 roku, kiedy w Pilźnie powstały pierwsze zakłady produkcyjne. Po upadku komunizmu Skoda nawiązała współpracę z niemieckim koncernem Volkswagen AG, który od 2000 roku jest jedynym akcjonariuszem spółki Skoda Auto.

NOWOŚCI

Skoda z wysokiej półki: nowy Superb L&K z ekskluzywnymi detalami

Wraz z wprowadzeniem czwartej generacji Skody Superb na szczycie oferty ponownie będzie wersja Laurin & Klement - topowa linia wyposażenia.

Nowa wystawa Skody w parku Autostadt w Niemczech. Warto odwiedzić!

Ekspozycja Skody w motoryzacyjnym parku Autostadt w Wolfsburgu nie tylko prezentuje najnowsze modele producenta, ale przybliża również ducha marki. Teraz wystawa debiutuje w odnowionej odsłonie.

Skoda inwestuje w nowe systemy fotowoltaiczne w swojej głównej fabryce

Skoda dąży do produkcji neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Chce osiągnąć ją w swoich zakładach do końca dekady. W swoim głównym zakładzie produkcyjnym i centrum logistycznym producent uruchomił właśnie trzy dachowe systemy fotowoltaiczne.

TESTY I PORÓWNANIA

Skoda Scala 1.5 TSI – opinia, zalety i wady

Niebawem do sprzedaży trafi Skoda Scala po liftingu. My przetestowaliśmy „stary” model w optymalnej wersji ze 150-konnym silnikiem benzynowym 1.5 TSI i manualną skrzynią biegów. W skrócie: to bardzo przyzwoity, rozsądny i trochę niedoceniany samochód.

Skoda Kodiaq 1.5 TSI DSG Style – opinia, zalety i wady

Skoda Kodiaq pierwszej generacji powoli wybiera się na emeryturę. Czy warto ją jeszcze kupić przed premierą następcy? Oto nasz test auta z silnikiem 1.5 TSI i skrzynią DSG.

Skoda Kodiaq 2.0 TSI DSG 4×4 – opinia, zalety i wady

Skoda Kodiaq w teście – benzynowa wersja o mocy 190 KM z napędem 4x4. Czy warto zainteresować się ustępującą już pomału generacją?

Skoda Karoq Sportline 2.0 TSI 4×4 DSG – opinia, zalety i wady

W świecie motoryzacji jest coraz mniej miejsca na mocne, spalinowe SUV-y. Ale jeszcze się trafiają, jak Skoda Karoq Sportline. Oto nasz test tego „zadziornego” auta rodzinnego.

Skoda Enyaq Coupe 80 Maxx – opinia, zalety i wady

Enyaq Coupe to druga wersja nadwoziowa popularnego elektrycznego SUV-a Skody. Na przykładzie 204-konnej wersji z tylnym napędem  sprawdzamy, czy jest równie praktyczna jak klasyczny wariant.

Skoda Fabia 1.5 TSI Monte Carlo – opinia, zalety i wady

Skoda Fabia za 100 tysięcy złotych. Można się zżymać, ale jest też druga strona – to najtańsze tak mocne małe auto na rynku. O osiągach starszych hot hatchy.

UŻYWANE I OPINIE

Najlepsze benzynowe silniki 1.2 – wolnossące i z turbo. Oszczędne i trwałe

Na rynku nie brakuje używanych aut z motorami 1.2. Prezentujemy najlepsze benzynowe silniki 1.2 - zarówno proste, ale dość powolne wolnossące, jak i całkiem dynamiczne z turbo.

Najlepsze wolnossące benzynowe silniki 1.6. Trwałe i tanie w naprawach

W wielu modelach wolnossący silnik 1.6 jest najlepszym kompromisem między ceną zakupu, osiągami, spalaniem i trwałością. Prezentujemy najlepsze benzynowe 1.6 bez turbo.

Najlepsze diesle 1.6. Oszczędne, trwałe i dynamiczne

W wielu modelach turbodiesle 1.6 są optymalnym wyborem ze względu na niższą cenę oraz mniejszy stopień skomplikowania i wysilenie od motorów 2.0. Prezentujemy najlepsze diesle 1.6 ostatnich lat.

Używana Skoda Fabia IV (od 2021 r.) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Skoda Fabia to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych aut na polskich drogach. Jakie są opinie o jej najnowszej, czwartej generacji?

Używane auto z LPG do 10 tys. zł. Co wybrać, by nie mieć problemów?

Mimo że ceny paliw nie są stabilne, jedna rzecz jest w miarę stała - relacja ceny benzyny do tańszego o połowę lub więcej gazu. Kto chce jeździć naprawdę tanio, powinien poszukać używanego auta LPG do 10 tys. zł.

Używane auto do 40 tys. zł. 10 polecanych modeli

Kto szuka używanego auta za 40 tys. zł, jest w dobrej sytuacji - może wybierać między wieloma ciekawymi modelami. Które mają najlepszą relację ceny do jakości?

DANE TECHNICZNE