Renault

RENAULT

Renault – marka francuskich samochodów. Swoje modele produkuje od 1899 roku, tym samym jest to jeden z najstarszych producentów aut na świecie. Aktualnie główna siedziba firmy położona jest w Boulogne-Billancourt. Założycielami przedsiębiorstwa byli bracia – Louis, Marcel i Fernand Renault. Do Renault należą także marki: Alpine, Dacia oraz południowokoreańska Renault Samsung Motors.

NOWOŚCI

Renault Megane (2023). Opis wersji i cennik

Renault Megane 4. generacji zadebiutowało w 2015 roku, a pięć lat później zostało odświeżone. Ceny tego modelu zaczynają się od 105 900 zł. Poznaj dostępne wersje i silniki.

Ile kosztowało nowe Renault 5 w 1990 roku?

Renault 5 doczekało się dwóch generacji i było produkowane przez blisko ćwierć wieku. Sprawdź, ile trzeba było zapłacić za to auto w salonie w 1990 roku.

Renault Espace (2024). Opis wersji i cennik

Renault Espace 6. generacji właśnie trafiło do sprzedaży na polskim rynku. Ceny tego modelu zaczynają się od 192 900 zł. Poznaj dostępne wersje i silniki.

TESTY I PORÓWNANIA

Nissan Leaf, Renault Megane E-Tech, Volkswagen ID.3 – test, porównanie

Samochody elektryczne dojrzewają z sezonu na sezon, a ich wybór jest coraz bardziej zróżnicowany – z korzyścią dla klientów. Testujemy i porównujemy trzy kompakty na prąd: to Nissan Leaf, Renault Megane E-Tech oraz Volkswagen ID.3 po liftingu.

Renault Captur E-Tech 145 full hybrid – opinia, zalety i wady

Napędy hybrydowe doskonale sprawdzają się w miejskich crossoverach. Jak jeździ Renault Captur w topowej wersji E-Tech 145 full hybrid? Jak wygląda zużycie paliwa?

Renault Kangoo 1.5 Blue dCi EDC Techno – opinia, zalety i wady

Francuzi kazali nam długo czekać na kolejną odsłonę swojego kombivana. Test nowego Renault Kangoo z silnikiem 1.5 Blue dCi w topowej specyfikacji.

Fiat E-Doblo Maxi vs Renault Kangoo Van E-Tech Electric – PORÓWNANIE

Paleta elektrycznych samochodów systematycznie się powiększa. Kto szuka dostawczaka na prąd, ma do wyboru m.in. Renault Kangoo Van E-Tech Electric oraz Fiata e-Doblo.

Elektryczny Fiat 500 3+1 kontra Renault Zoe – PORÓWNANIE

Miejskie samochody nowej ery. Fiat 500 nie schodzi z list przebojów. Teraz jest też dostępny jako „elektryk” – i w naszym porównaniu mierzy się z Renault Zoe.

Renault Kangoo Van Blue dCi 95 Open Sesame – opinia, zalety i wady

Renault udowodniło, że nawet w autach dostawczych można zastosować niecodzienne rozwiązania. Oto nasz test Renault Kangoo Vana Blue dCi 95 Clim Pack Open Sesame.

UŻYWANE I OPINIE

Najlepsze benzynowe, wolnossące silniki 2.0. Proste i bezawaryjne

Wolnossące silniki 2.0 zapewniają dobrą dynamikę i niezłą elastyczność przy bardzo wysokiej trwałości i nierzadko wzorowej współpracy z instalacjami LPG. Prezentujemy najlepsze motory 2.0 bez turbo.

Najbardziej awaryjne auta według TÜV. BMW i Tesla gorsze od Dacii!

Auta bardziej prestiżowych marek uchodzą za mniej awaryjne od samochodów uchodzących za budżetowe. Czy słusznie? Najnowszy raport TÜV obala ten mit!

Używane Renault Espace IV (2003-2014) – który silnik wybrać?

Espace uchodził kiedyś za wzór rodzinnego vana. Teraz punktuje relacją ceny do rocznika. Z jakim silnikiem warto kupić używanego Renault Espace IV?

Używane Renault Master III (2010-2019) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Trzecia generacja Renault Mastera miała, jak przystało na swoją nazwę, dominować nad rywalami w sektorze dużych samochodów dostawczych. Jakie są opinie o tym modelu?

Najlepsze wolnossące benzynowe silniki 1.6. Trwałe i tanie w naprawach

W wielu modelach wolnossący silnik 1.6 jest najlepszym kompromisem między ceną zakupu, osiągami, spalaniem i trwałością. Prezentujemy najlepsze benzynowe 1.6 bez turbo.

Używane Renault Scenic IV (2016-2022) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Czy minivan może być stylowy i atrakcyjny wizualnie? Wydaje się, że nie, ale Renault Scenic IV jest wyjątkiem, który potwierdza regułę. Jakie są opinie o czwartej generacji Scenica?

DANE TECHNICZNE