Renault

RENAULT

Renault – marka francuskich samochodów. Swoje modele produkuje od 1899 roku, tym samym jest to jeden z najstarszych producentów aut na świecie. Aktualnie główna siedziba firmy położona jest w Boulogne-Billancourt. Założycielami przedsiębiorstwa byli bracia – Louis, Marcel i Fernand Renault. Do Renault należą także marki: Alpine, Dacia oraz południowokoreańska Renault Samsung Motors.

NOWOŚCI

Renault Symbioz (2024). Opis wersji i cennik

Ruszyło przyjmowanie zamówień na nowe Renault Symbioz. Ceny tego modelu zaczynają się od 135 900 zł. Poznaj dostępne wersje i silniki.

Renault Kangoo (2024). Opis wersji i cennik

Nowe Renault Kangoo jest oferowane w dwóch wersjach nadwozia – krótkiej i długiej. Ceny tego modelu zaczynają się od 112 900 zł. Poznaj dostępne wersje i silniki.

Renault Megane E-Tech (2024). Opis wersji i cennik

Elektryczne Renault Megane E-Tech pojawiło się w salonach sprzedaży w 2022 roku. Ceny tego modelu zaczynają się od 174 900 zł. Poznaj szczegóły oferty.

TESTY I PORÓWNANIA

Nissan Leaf, Renault Megane E-Tech, Volkswagen ID.3 – test, porównanie

Samochody elektryczne dojrzewają z sezonu na sezon, a ich wybór jest coraz bardziej zróżnicowany – z korzyścią dla klientów. Testujemy i porównujemy trzy kompakty na prąd: to Nissan Leaf, Renault Megane E-Tech oraz Volkswagen ID.3 po liftingu.

Renault Captur E-Tech 145 full hybrid – opinia, zalety i wady

Napędy hybrydowe doskonale sprawdzają się w miejskich crossoverach. Jak jeździ Renault Captur w topowej wersji E-Tech 145 full hybrid? Jak wygląda zużycie paliwa?

Renault Kangoo 1.5 Blue dCi EDC Techno – opinia, zalety i wady

Francuzi kazali nam długo czekać na kolejną odsłonę swojego kombivana. Test nowego Renault Kangoo z silnikiem 1.5 Blue dCi w topowej specyfikacji.

Fiat E-Doblo Maxi vs Renault Kangoo Van E-Tech Electric – PORÓWNANIE

Paleta elektrycznych samochodów systematycznie się powiększa. Kto szuka dostawczaka na prąd, ma do wyboru m.in. Renault Kangoo Van E-Tech Electric oraz Fiata e-Doblo.

Elektryczny Fiat 500 3+1 kontra Renault Zoe – PORÓWNANIE

Miejskie samochody nowej ery. Fiat 500 nie schodzi z list przebojów. Teraz jest też dostępny jako „elektryk” – i w naszym porównaniu mierzy się z Renault Zoe.

Renault Kangoo Van Blue dCi 95 Open Sesame – opinia, zalety i wady

Renault udowodniło, że nawet w autach dostawczych można zastosować niecodzienne rozwiązania. Oto nasz test Renault Kangoo Vana Blue dCi 95 Clim Pack Open Sesame.

UŻYWANE I OPINIE

Silnik 1.2 TCe/1.2 DIG-T (Renault/Nissan): opinie, awarie, usterki, spalanie i rozrząd

Używany przez Renault i Dacię silnik 1.2 TCe oraz stosowany przez Nissana 1.2 DIG-T to bliźniacze jednostki. Są oszczędne, ale potrafią spalać bardzo duże ilości oleju. Jakie jeszcze wady i zalety mają silniki oznaczane kodami H5FT oraz HRA2DDT?

Używane auto do 5000 zł. Najlepsze tanie samochody

Zakup używanego auta do 5000 zł jest możliwy, ale przy poszukiwaniach warto skupić się na modelach popularnych, znanych mechanikom i dobrze zaopatrzonych w używane części.

Diesel 2.0 dCi (Renault, Nissan): opinie, awarie, usterki, spalanie i rozrząd

Oznaczony kodem M9R silnik 2.0 dCi jest dziełem inżynierów Renault i Nissana. To trwała i oszczędna jednostka, która cieszy się tytułem jednego z najlepszych współczesnych diesli. Prezentujemy zalety i wady silnika 2.0 dCi.

Tanie, trwałe i oszczędne auto za 10 tys. zł. 10 najlepszych modeli w 2024 r.

Używane auto za 10 tys. zł może posłużyć kilka lat. Na rynku nie brakuje trwałych modeli z oszczędnymi silnikami. Od marki, modelu czy wyglądu ważniejszy jest stan techniczny i brak zaawansowanej korozji.

Diesel 1.5 dCi. Panewki – dlaczego się zacierają, ile kosztuje naprawa?

W wielu autach Renault, Dacii, Nissana, a nawet Mercedesa można spotkać diesla 1.5 dCi. Jednym z jego słabych punktów są panewki. Jak uniknąć ich zatarcia? Ile kosztuje naprawa?

Diesel 1.5 dCi (Renault, Dacia, Nissan): opinie, awarie, rozrząd i spalanie

Oznaczony kodem K9K silnik 1.5 dCi jest jednym z najczęściej spotykanych małych diesli. Jak wygląda jego eksploatacja? Jakie ma opinie i awaryjność? Podpowiadamy też jak wybrać najlepszą odmianę.

DANE TECHNICZNE