NowościPremieryNowe Renault Captur (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowe Renault Captur (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Światło dzienne ujrzało właśnie gruntownie zmodernizowane Renault Captur drugiej generacji. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzono w ramach liftingu.

Renault Captur jest na rynku od 2013 roku. W tym czasie doczekało się dwóch generacji i znalazło w sumie ponad 2 miliony nabywców. Dziś Francuzi zaprezentowali odświeżoną wersję swojego przebojowego, miejskiego crossovera. Oto, czego dowiedzieliśmy się o nowym Renault Captur.

Renault Captur FL - tył

Opisywany lifting przyniósł znacznie więcej zmian niż w przypadku zmodernizowanego w ubiegłym roku Clio. Z przodu nowy Captur wyraźnie upodobnił się do modeli Rafale i Scenic. Grill i reflektory są umieszczone w jednej linii, a po bokach zderzaka znalazły się pionowe światła do jazdy dziennej. Całość sprawia, że francuski crossover wygląda poważniej i nie sposób pomylić go z dotychczasową odsłoną. Przynajmniej dopóki nie przejdziemy do tylnej części nadwozia, bo tam zakres modyfikacji był o wiele skromniejszy – sprowadza się głównie do lekko zmienionych świateł i nowego dyfuzora.

W kabinie Renault Captur po liftingu również czeka sporo nowości. Najbardziej zauważalną jest… brak charakterystycznego panelu z trzema pokrętłami, którego miejsce zajął dodatkowy schowek. Wynika to z tego, że odświeżony model został wyposażony w nowoczesny system multimedialny OpenR Link z dostępem do usług Google i Sklepu Play z aplikacjami. Do jego obsługi przewidziano większy niż do tej pory ekran dotykowy o przekątnej 10,4 cala, za pomocą którego steruje się teraz także klimatyzacją. Warto wspomnieć jeszcze, że w wyższych wersjach kierowca może mieć przed sobą 10,25-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

Tradycyjnie na koniec zostawiliśmy szczegóły dotyczące palety jednostek napędowych, która prezentuje się następująco:

  • 1.0 TCe (90 KM, 160 Nm) z 6-biegową skrzynią manualną, średnie zużycie paliwa: 5,8-5,9 l/100 km
  • 1.0 TCe LPG (100 KM, 170 Nm) z 6-biegową skrzynią manualną, średnie zużycie paliwa: 6,0-6,1 l/100 km (LPG: 7,7-7,9 l/100 km)
  • 1.3 TCe Mild Hybrid 48V (140 KM, 260 Nm) z 6-biegową skrzynią manualną, średnie zużycie paliwa: 5,8-5,9 l/100 km
  • 1.3 TCe Mild Hybrid 48V (160 KM, 270 Nm) z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową EDC, średnie zużycie paliwa: 5,8-5,9 l/100 km
  • 1.6 E-Tech Full Hybrid (145 KM) z automatyczną przekładnią Multi-mode, średnie zużycie paliwa: 4,7-4,9 l/100 km

Renault Captur FL - przód

Według zapowiedzi nowe Renault Captur ma trafić do sprzedaży w Europie jeszcze w tym miesiącu. Gama odświeżonego modelu będzie składała się z trzech poziomów wyposażenia – Evolution, Techno oraz Esprit Alpine.

Sprawdź szczegółowy cennik aktualnego modelu:

Renault Captur – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji