Toyota

Toyota

Toyota Motor Corporation – jeden z wiodących koncernów motoryzacyjnych na świecie. Przedsiębiorstwo stworzono w 1937 roku. Siedziba biura mieści się w mieście Toyota – nazwano je tak w 1959 roku na cześć popularnej marki. Marka jest jednym z najchętniej kupowanych modeli samochodów w Polsce i na świecie. Należą do niej także marki Daihatsu, Hino, Lexus i Scion. Pionier jeśli chodzi o napędy hybrydowe i wodorowe.

NOWOŚCI

Oferta i gama skrojona pod floty

Toyota doskonale radzi sobie na polskim rynku. Nie tylko lideruje w statystykach sprzedaży, ale okazuje się również najmocniejszym graczem w segmencie flotowym.

Najpopularniejsze nowe auto w Polsce. Za co kierowcy pokochali Toyotę Corollę?

Rynkowy sukces samochodu jest wypadkową wielu czynników. Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty Corolli sygnalizują, że model ma w rękawie komplet mocnych kart - w tym dostępność, oszczędny napęd hybrydowy, atrakcyjną cenę oraz korzystne sposoby finansowania.

Toyota Aygo X (2024). Opis wersji i cennik

Toyota Aygo X zadebiutowała w salonach sprzedaży w 2022 roku. Ceny tego modelu zaczynają się od 70 900 zł. Poznaj dostępne wersje i silniki.

TESTY I PORÓWNANIA

Toyota Mirai – jak jeździ samochód na wodór?

Uczestniczyliśmy w pierwszych testach lekko odświeżonej Toyoty Mirai 2. generacji. Poznaj nasze wrażenia i dowiedz się, jak jeździ auto na wodór.

Nowa Toyota C-HR (2024) – pierwsza jazda

Po siedmiu latach debiutuje druga generacja Toyoty C-HR. Mieliśmy już okazję nią pojeździć. Oto nasze wrażenia z pierwszych jazd nową Toyotą C-HR.

Toyota Corolla TS Kombi 2.0 Hybrid GR Sport – opinia, zalety i wady

Nowe Corolle schodzą u nas „jak świeże bułeczki”. Teraz w tym modelu pojawił się udoskonalony napęd hybrydowy. Sprawdziliśmy go w teście Toyoty Corolli TS Kombi 2.0 Hybrid GR Sport.

Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid GR Sport – opinia, zalety i wady

Toyota Yaris Cross to jedno z najpopularniejszych aut w Polsce. Test crossovera w usportowionej wersji GR Sport ze 116-konnym napędem hybrydowym.

Skoda Karoq kontra Toyota Corolla Cross – PORÓWNANIE

Różne koncepcje – Skoda Karoq stawia na funkcjonalność i ma „tradycyjny” benzynowy silnik turbo. Zwinna Toyota Corolla Cross korzysta z napędu hybrydowego. Jak rozstrzygnie się pojedynek obu modeli?

Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid AWD-i – TEST

Nadwozie modnego SUV-a i znaczek Corolla na tylnej klapie – już te dwie cechy wystarczyłyby do przyciągnięcia klientów do salonów. Ale Toyota Corolla Cross...

UŻYWANE I OPINIE

Najlepsze benzynowe, wolnossące silniki 2.0. Proste i bezawaryjne

Wolnossące silniki 2.0 zapewniają dobrą dynamikę i niezłą elastyczność przy bardzo wysokiej trwałości i nierzadko wzorowej współpracy z instalacjami LPG. Prezentujemy najlepsze motory 2.0 bez turbo.

Używana Toyota Corolla Verso II (2004–2009) – opinie, dane techniczne, usterki

Corolla Verso spełni oczekiwania osób zainteresowanych używanym minivanem w rozsądnych pieniądzach. Oto opinie o używanej Toyocie Corolli Verso II.

10 używanych Toyot za 30 tys. zł. To wybór „świętego spokoju”

Za 30 tys. zł można kupić Toyotę z niemal każdego segmentu. Czy jest szansa na hybrydę? Oto 10 najlepszych używanych Toyot za 30 tys. zł.

Najlepsze wolnossące benzynowe silniki 1.6. Trwałe i tanie w naprawach

W wielu modelach wolnossący silnik 1.6 jest najlepszym kompromisem między ceną zakupu, osiągami, spalaniem i trwałością. Prezentujemy najlepsze benzynowe 1.6 bez turbo.

Używana Toyota Corolla IX (2001-2007) – opinie, dane techniczne, typowe usterki

Toyota Corolla to jedno z najpopularniejszych aut w segmencie C, a dziewiąta generacja do dziś cieszy się sporą popularnością. Szeroka oferta, kilka wersji do wyboru, niskie koszty eksploatacji. Jakie są opinie o tym modelu?

Używana Toyota C-HR I (2016-2023) – który silnik wybrać?

Hit Toyoty na dobre rozgościł się na rynku wtórnym. W jakiej wersji warto kupić używaną Toyotę C-HR I - benzynowe,j czy hybrydowej?

DANE TECHNICZNE