KalkulatoryKalkulator ciśnienia opon (bar,psi)

Kalkulator ciśnienia opon (bar,psi)

Ciśnienie w oponach najczęściej podawane jest w barach lub w psi. Aby szybko przeliczyć te jednostki, przygotowaliśmy kalkulator bar-psi.

Zalecane wartości ciśnienia w oponach, znajdziemy najczęściej na tabliczce znamionowej, która jest często umieszczana w bagażniku, w okolicach wlewu paliwa, na słupku przy drzwiach kierowcy lub w schowku. Możemy również skontaktować się ze sprzedawcą, sprawdzić instrukcję obsługi pojazdu lub poszukać na internecie. Na oponach zazwyczaj znajduje się informacja o maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniu (oznaczenie „max pressure” na jej boku), ale nie jest to wartość zalecana, tylko informacja o największej możliwej wartości do wytrzymania przez konstrukcję opony. Nieco wyższe ciśnienie w oponach jest zalecane podczas jazdy z kompletem pasażerów i bagażem (informacje te również znajdują się w instrukcji samochodu lub na wyżej wymienionych miejscach). Warto również pamiętać, że ciśnienie w oponach zmienia się w zależności od temperatury otoczenia.

Bar – jednostka ciśnienia

Bar – jednostka miary ciśnienia, która jest równoważna ciśnieniu 1000 Pascalów (Pa). Jest to jedna z najczęściej używanych jednostek miary ciśnienia na świecie. Warto dodać, że w niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, jednostką miary ciśnienia jest pound per square inch (psi).

PSI – jednostka ciśnienia

PSI (ang. Pound per Square Inch) – jednostka miary ciśnienia, która oznacza ciśnienie wyrażone w funtach na kwadratowym calu (inny sposób przedstawienia jednostki to 1 psi = 14,401 N/m^2). Jest to jedna z najczęściej używanych jednostek miary ciśnienia w Stanach Zjednoczonych, a także w kilku innych krajach.

Kalkulator ciśnienia opon (bar,psi)

Korzystając z naszego kalkulatora z łatwością przeliczycie jednostki bar na PSI i odwrotnie.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji