NowościPremieryNowe Renault Symbioz (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowe Renault Symbioz (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Francuzi zaprezentowali dzisiaj całkowicie nowego, kompaktowego SUV-a, który ma zająć miejsce spalinowego Megane. Dowiedz się więcej o Renault Symbioz.

Ostatnimi czasy francuski producent nie próżnuje i od dobrego roku regularnie zasypuje nas nowościami. Dziś miała miejsce światowa premiera kolejnej – Renault Symbioz. Ten kompaktowy SUV ma docelowo zastąpić spalinowe Megane i uzupełnić ofertę hybrydowych modeli marki, wpasowując się w lukę między Capturem a Australem. Oto wszystko, co warto wiedzieć o nowym modelu.

Renault Symbioz (2024) – nadwozie, wymiary

Nowe Renault Symbioz mierzy 441,3 cm długości, 179,7 cm szerokości (200,3 cm z lusterkami) i 157,5 cm wysokości, a jego rozstaw osi to 263,8 cm. Wyraźnie widać, że pod względem rozmiaru opisywany model idealnie mieści się między wspomnianymi Capturem i Australem – od pierwszego jest dłuższy o ok. 20 cm, natomiast od drugiego – krótszy o ok. 10 cm.

Renault Symbioz - bok

Z przodu Symbioz wygląda bardzo podobnie do przedstawionego na początku kwietnia Renault Captur po liftingu – jego znakami rozpoznawczymi są masywny front oraz pionowe światła dzienne o charakterystycznym wzorze. Projektowi tylnej części nadwozia znacznie bliżej do nowego, elektrycznego Scenica, a jak się zmruży oczy, to przypomina on nawet trochę aktualnego Golfa.

Renault Symbioz - tył

Renault Symbioz (2024) – wnętrze, bagażnik

Wnętrze nowego Renault Symbioz niczym nie zaskakuje – to po prostu mieszanka elementów stosowanych już w innych modelach francuskiej marki. Kokpit jest w zasadzie identyczny jak w odświeżonym Capturze, a jego najważniejszym elementem jest ustawiony pionowo ekran dotykowy o przekątnej 10,4 cala, który służy do obsługi systemu multimedialnego OpenR Link opartego na oprogramowaniu Google. Oprócz tego w kabinie opisywanej nowości znajdziemy także znanego ze Scenica panoramicznego, szklanego dachu Solarbay, który wykorzystujące technologię PDLC umożliwiającą regulację przezroczystości, dzięki czemu nie trzeba montować dodatkowej rolety.

Według zapowiedzi po wnętrzu francuskiego SUV-a należy spodziewać się również niezłej przestronności, funkcjonalnych rozwiązań i sporego bagażnika. Bazowa pojemność kufra wynosi 492 litry, ale dzięki przesuwanej tylnej kanapie w razie potrzeby można uzyskać nawet 624 l. Z kolei całkowicie składając oparcie, otrzymujemy przestrzeń bagażową wynoszącą 1582 l.

Renault Symbioz (2024) – silniki

Gama silnikowa nowego Renault Symbioz ogranicza się wyłącznie do 145-konnej hybrydy, tej samej, która trafia też pod maskę Clio czy Captura. Układ napędowy E-Tech Full Hybrid składa się z 94-konnego silnika benzynowego o pojemności 1,6 l, niewielkiej jednostki elektrycznej oraz rozrusznikoalternatora, a za przekazywanie mocy na przednie koła odpowiada przekładnia Multi-mode. Jak zapowiada producent, kompaktowy SUV z tym napędem ma zużywać średnio 4,6 litra benzyny na 100 km.

Renault Symbioz - przód

Renault Symbioz (2024) – cena

Klienci planujący zakup nowego Renault Symbioz będą mieli do wyboru trzy poziomy wyposażenia – Techno, Iconic oraz Esprit Alpine. Francuzi na razie milczą na temat polskich cen tego modelu, ale jeśli uwzględnimy, że hybrydowy Captur kosztuje obecnie od 120 800 zł, a za Australa trzeba zapłacić minimum 147 900 zł, to śmiało można zakładać, że Symbioz będzie gdzieś pomiędzy. Obstawiamy, że w momencie rynkowego debiutu za tę francuską nowość będzie trzeba zapłacić ok. 140 000 zł.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji