Współpraca reklamowaNowa Skoda Octavia wraca na pozycję lidera polskiego rynku

Nowa Skoda Octavia wraca na pozycję lidera polskiego rynku

W maju 2024 roku sprzedaż Skody Octavia zanotowała imponujący wzrost – o 43,42% w porównaniu do maja 2023 roku.

Tak znaczące spotęgowanie sprzedaży przekłada się na wzrost udziału modelu w rynku, który zwiększył się o 1,12 punktu procentowego, co plasuje Octavię na pierwszym miejscu w segmencie aut kompaktowych.

Mimo zróżnicowanej konkurencji Skoda Octavia, znana ze swojej ergonomii, praktyczności, przystępnych innowacji, bezpieczeństwa oraz wygody jazdy, nie traci uznania wśród polskich kierowców. – Octavia pracowała na swój sukces latami. To samochód, który zdefiniował ten segment. Trafia w potrzeby klienta indywidualnego, małego przedsiębiorcy i dużych flot. Równolegle ze sprzedażą ostatnich sztuk poprzedniej wersji, zaczynamy zbierać zamówienia na nowy model po liftingu. Nowa Skoda Octavia poza zamianą stylistyki zyskała szereg innowacji, w tym najnowsze multimedia. Stąd również będzie skutecznie rywalizować na rynku i spodziewam się, że na pierwszym miejscu będziemy ją oglądać coraz częściej – mówi Michał Bajon, Dyrektor Sprzedaży marki Škoda.

Skoda kontynuuje swoje działania na rzecz innowacji i zrównoważonego rozwoju, wprowadzając nowe technologie i rozwiązania, które mają na celu nie tylko poprawę komfortu jazdy, ale także zmniejszenie wpływu na środowisko. Model Octavia jest dostępny w wersjach z nowoczesnymi silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi oraz hybrydowymi, co pozwala klientom na wybór najbardziej odpowiedniego dla siebie rozwiązania.

Wprowadzone w tym roku na rynek nowe wersje Liftback i Combi otrzymały odświeżony wygląd, który obejmuje zmieniony grill i nowe reflektory Matrix LED drugiej generacji. Bogate standardowe wyposażenie oferuje między innymi dwustrefową klimatyzację Climatronic. Ponadto zwiększono udział ekologicznych materiałów we wnętrzu. Model wyposażono w dodatkowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, które zwiększają bezpieczeństwo aktywne i pasywne, a nowa struktura gamy zapewnia dodatkowe opcje indywidualizacji.

Pełen opis wersji i cennik Skody Octavii po liftingu znajdziecie tutaj.

Skoda_Octavia
Gama odnowionej Octavii: Combi, usportowiona optycznie wersja Sportline oraz Liftback.

Produkcja odświeżonej Skody Octavii to nowy rozdział w zakresie zrównoważonego rozwoju i innowacji

Czwarta generacja bestsellera marki cechuje się m.in. na nowo zaprojektowaną osłoną chłodnicy i reflektorami matrycowymi LED drugiej generacji. – Od czasu debiutu pierwszej generacji Škody Octavia wyprodukowano około 7,5 miliona egzemplarzy tego modelu. Jest on niekwestionowanym fundamentem naszej marki. Najnowsza odsłona wyznacza nowe standardy w zakresie projektowania, zastosowanych technologii i zrównoważonego rozwoju. To możliwe dzięki większemu zastosowaniu zrównoważonych materiałów w fotelach, desce rozdzielczej i tapicerce drzwi oraz integracji najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie łączności – mówi Andreas Dick, członek zarządu Škoda Auto ds. produkcji i logistyki.

W Mladej Boleslavi rozpoczęto produkcję modelu Octavia w wersjach z czterema silnikami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi o mocy do 195 kW (265 KM), a także z miękką hybrydą. W drugiej połowie roku Skoda zamierza przenieść produkcję modelu do fabryki w Kvasinach. To strategiczne posunięcie zwiększy moce produkcyjne tego zakładu, jednocześnie uwalniając zasoby w fabryce w Mladej Boleslavi. Zostaną one wykorzystane do produkcji modeli Enyaq, Enyaq Coupé i Elroq.

Škoda Octavia po liftingu 2024
Produkcja nowej Octavii w głównych zakładach Skody w Mladej Boleslavi.

Od czasu premiery w 1996 roku nowoczesna Octavia stała się wizytówką Skody, wyznacza nowe standardy i kształtuje kierunek rozwoju firmy. Samochód szybko stał się bestsellerem i obecnie prowadzi w rankingach sprzedaży w siedmiu krajach europejskich, m.in. w Polsce, Czechach, Austrii i Słowacji. Co więcej, Octavia Combi jest najpopularniejszym samochodem typu kombi w Czechach, we Włoszech, Szwajcarii i 11 innych krajach.

W lutym tego roku Skoda Octavia została uznana za najlepszy importowany samochód w swojej kategorii w prestiżowym plebiscycie czytelników Best Cars Readers’ Choice Awards przyznawanym przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport”, co oznacza jedenaste z rzędu zwycięstwo w kategorii importowanej klasy kompaktowej.

Wyszukana estetyka i najnowocześniejsza technologia

Najnowsza wersja modelu może pochwalić się wyrafinowanym nadwoziem, oferującym bardziej elegancki i dynamiczny wygląd. Samochód wraz z reflektorami matrycowymi LED drugiej generacji łączy funkcjonalność z niepowtarzalnym stylem. Wewnątrz klienci mają do wyboru cztery wersje wyposażenia i dziewięć stylów wykończenia tzw. Design Selection. Wszystko wykonane jest z materiałów tworzonych w duchu zrównoważonego rozwoju, takich jak tkaniny pochodzące z recyklingu i odpowiednio przetworzona skóra. Działając zgodnie z założeniami filozofii Skody – Simply Clever, nawet praktyczne elementy, takie jak skrobaczka do lodu zainstalowana na korku wlewu paliwa i opcjonalne parasole w przednich drzwiach, zostały wykonane z materiałów pochodzenia ekologicznego.

Skoda Octavia po liftingu (2024) - deska rozdzielcza, wnętrze
Skoda Octavia po liftingu (2024) – deska rozdzielcza, wnętrze

Jeśli chodzi o technologię, system operacyjny jest teraz standardowo wyposażony w 10-calowy wyświetlacz. Dodatkowo pojazd wyposażono w szereg zaawansowanych systemów wspomagających, w tym asystenta parkowania (Intelligent Park Assist) oraz zdalny asystent parkowania (Remote Park Assist), które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo oraz wygodę wszystkich pasażerów.

Mieliśmy okazję odbyć już pierwsze jazdy odnowioną Octavią. Co zmieniło się w wersji po liftingu, jakie wrażenia nam towarzyszyły? Zapraszamy do lektury: Skoda Octavia po liftingu – pierwsza jazda, test.

Warianty Sportline i RS Octavia

Skoda nadal będzie oferować swój uznany kompakt w usportowionych wersjach Sportline oraz RS. Octavia Sportline oferuje cztery opcje silników: dwa wysokoprężne i dwa benzynowe. Wersja RS charakteryzuje się błyszczącymi, czarnymi detalami i czerwonym paskiem odblaskowym z tyłu, podkreślającym jej sportowy wygląd, oraz silnikiem wzmocnionym do 265 KM.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji