NowościAktualnościSuzuki wprowadza e-KG – co to takiego?

Suzuki wprowadza e-KG – co to takiego?

Suzuki pochwaliło się nową funkcjonalnością o nazwie e-KG. Mogą z niej skorzystać tylko użytkownicy niektórych modeli. Dowiedz się więcej na ten temat.

Producenci samochodów od lat prowadzą szereg działań na rzecz ochrony środowiska. Najbardziej widocznym tego przejawem jest oczywiście elektryfikacja gam modelowych i rosnący udział aut z napędem hybrydowym lub w pełni elektrycznym w ofercie. Ważne są jednak także drobne, mniej spektakularne gesty, takie jak ten, na który zdecydowało się Suzuki.

Od czerwca tego roku japoński koncern zdecydował się bowiem na rezygnację z książki gwarancyjnej w formie papierowej i zastąpienie jej przez wersję elektroniczną. Konkretnie chodzi tu o e-KG, czyli elektroniczną książkę gwarancyjną, którą można znaleźć w bezpłatnej aplikacji Moje Suzuki. Ponadto dla klientów, którzy z różnych powodów nie mogą korzystać ze wspomnianej „apki”, przewidziano także możliwość przeglądania e-książki gwarancyjnej swojego auta (a nawet pobrania jej w formacie PDF) za pośrednictwem strony internetowej polskiego oddziału marki.

Moje Suzuki - elektroniczna książka gwarancyjna

Wprowadzenie e-książki gwarancyjnej to już kolejne udogodnienie, które zapewnia aplikacja Moje Suzuki. Wśród oferowanych funkcji są m.in. umawianie wizyt w serwisie, wezwanie pomocy drogowej wraz z udostępnieniem lokalizacji, dostęp do informacji na temat kart rabatowych, akcji przywoławczych i historii serwisowej auta (wraz z numerami części użytych przy naprawie), a także innych informacji będących elementami opieki posprzedażowej. Co więcej, za pomocą opisywanej aplikacji klienci mogą śledzić też najświeższe informacje ze świata Suzuki.

Dodatkowo dla użytkowników modeli S-Cross, nowego Swifta oraz odświeżonej Vitary udostępniona została jeszcze inna darmowa usługa – Suzuki Connect. Dzięki tej aplikacji można m.in. sprawdzić status pojazdu (np. poziom paliwa i zasięg) oraz lokalizację, przejrzeć historię jazdy, wezwań pomoc drogową czy zdalnie zablokować i odblokować zamki w drzwiach.

Suzuki Connect

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji