Seat Tarraco (2019)
Seat Tarraco (2019)

Trzeci bliźniak – do Ateki i Arony dołącza Tarraco, czyli największy SUV w gamie Seata. To odpowiednik Skody Kodiaq oraz Volkswagena Tiguana Allspace’a. Jego wnętrze może pomieścić nawet 7 osób.

Tak jak Kodiaq i Tiguan, tak i Tarraco korzysta z modułowej platformy MQB-A („A” oznacza wersję z dłuższym rozstawem osi). Podobnie jak w przypadku wielu modeli Seata, jego nazwa wywodzi się od hiszpańskiego miasta – a konkretnie od Tarragonu nad Morzem Śródziemnym, słynące przede wszystkim z zabytków z okresu rzymskiego.

Seat Tarraco mierzy 473,5 cm długości i 165,8 cm wysokości – innych danych na razie nie ujawniono. Jego sylwetka mocno przypomina bliźniacze modele, choć wyróżnia się inaczej wyprofilowanym tylnym bocznym oknem. Z przodu uwagę zwraca nowy dla Seata design przedniego pasa, z „ostrzej” narysowanymi reflektorami, a z tyłu – świetlny pas, poszerzający karoserię. Całe zewnętrzne oświetlenie samochodu korzysta z diod LED.

Seat Tarraco (2019)
Kokpit Tarraco z tradycyjnymi instrumentami do obsługi wentylacji. Umieszczone na poszyciach drzwi lusterka zapowiadają dobrą widoczność w przód.

Kokpit złożono z „klocków” znanych z innych Seatów. Nowością jest osobny ekran multimediów (przekątna do 8”), niestety – przynajmniej w topowej wersji – z dotykowymi panelami zamiast tradycyjnych przycisków. Lista opcji obejmuje m.in. cyfrowe wskaźniki, wyświetlane na ekranie o przekątnej 10,25”.

Pod maskę bazowej wersji trafi 1,5-litrowy benzynowy silnik TSI o mocy 150 KM (6-biegowa skrzynia manualna, napęd na przednie koła). Do wyboru będzie też jednostka 2.0 TSI 190 KM, połączona z przekładnią dwusprzęgłową DSG oraz napędem na obie osie 4Drive, oraz dwa diesle 2.0 TDI (150 i 190 KM; pierwszy będzie dostępny ze skrzynią manualną i przednim napędem lub DSG i 4Drive, a drugi trafi do oferty tylko w wersji DSG 4Drive). Seat zapowiada, że później gama Tarraco wzbogaci się też o wariant hybrydowy.

Producent podkreśla, że Tarraco ma wyróżniać się najbardziej sportowym prowadzeniem w segmencie. Zadba o to m.in. zawieszenie DCC z aktywnymi amortyzatorami.

Przedsprzedaż Seata Tarraco w Europie ma ruszyć w grudniu 2018 r. Model będzie wytwarzany w niemieckich zakładach Volkswagena w Wolfsburgu. Poza Kodiakiem i Tiguanem do grona jego konkurentów należeć będą m.in. Mitsubishi Outlander, Peugeot 5008, Renault Koleos, Nissan X-Trail, Kia Sorento oraz Hyundai Santa Fe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here