NowościAktualnościElektryczna ofensywa Volkswagena w Chinach

Elektryczna ofensywa Volkswagena w Chinach

Do 2025 roku VW chce sprzedawać w Chinach milion aut elektrycznych i hybrydowych rocznie. Za 3 lata Volkswagen będzie miał w ofercie aż 10 „elektryków” na rynku chińskim.

W przyszłym roku Volkswagen chce dostarczyć chińskim klientom 300 000 samochodów elektrycznych i hybrydowych, a w ciągu kolejnych 5 lat podnieść tę wartość do 1 miliona aut rocznie. Pierwszym „elektrykiem” VW, który trafi do sprzedaży w Chinach będzie SUV, którego obecnie znamy pod nazwą ID.Next. Produkcja tego modelu rozpocznie się pod koniec 2020 r.

W poniedziałek w niemieckim Zwickau ruszyła produkcja ID.3, a klienci otrzymają pierwsze auta w połowie przyszłego roku. W Państwie Środka ten model zadebiutuje w późniejszym terminie i będzie wytwarzany pod marką SAIC-Volkswagen w zakładach w Anting.

To nie koniec ofensywy modelowej niemieckiego koncernu w Chinach. Jeszcze przed końcem 2020 r. VW przedstawi 10 nowych modeli – elektrycznych oraz hybryd plug-in. Z kolei do końca 2023 r. w chińskiej gamie marki ma się znaleźć w sumie 10 „elektryków”.

Jednocześnie dr Stephan Wöllenstein (członek zarządu Volkswagena i szef chińskiego oddziału marki) zapewnia, że VW nadal będzie produkować auta z napędem spalinowym, także te sportowe oraz SUV-y. Elektryfikacja oferty ma pomóc niemieckiemu koncernowi uzyskać neutralny bilans emisji dwutlenku węgla.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji