NowościAktualnościProdukcja Volkswagena ID.3 ruszy za kilka dni

Produkcja Volkswagena ID.3 ruszy za kilka dni

4 listopada rozpocznie się seryjna produkcja elektrycznego Volkswagena ID.3. Przypominamy najważniejsze informacje o nowym modelu niemieckiej marki.

Produkcyjna wersja elektrycznego Volkswagena ID.3 została zaprezentowana podczas tegorocznych targów we Frankfurcie. Nowy model będzie wytwarzany w fabryce w Zwickau od 4 listopada, a na uroczystym rozpoczęciu produkcji pojawią się kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz szef grupy VW Herbert Diess.

Volkswagen ID.3 jest uznawany za duchowego następcę Garbusa i pierwszej generacji Golfa. Tak jak one, ID.3 ma stać się przełomowym modelem w historii niemieckiej marki. Do tej pory powstało 400 egzemplarzy serii przedprodukcyjnej, które poddano intensywnym testom. W całej Europie zebrano już ponad 30 tysięcy zamówień na ID.3 w wersji 1st Edition i to pomimo, że nadal nie poznaliśmy oficjalnego cennika. Pierwsze auta mają trafić do klientów latem 2020 r.

VW ID.3
Jeden z przedprodukcyjnych egzemplarzy ID.3 na linii montażowej w zakładach w Zwickau.

ID.3 jest oparty na zupełnie nowej platformie MEB, stworzonej specjalnie dla pojazdów elektrycznych. Jego silnik generuje 204 KM i 310 Nm momentu obrotowego. Auto będzie dostępne w trzech wariantach pojemności baterii: 45 kWh, 58 kWh lub 77 kWh. Wybór największego akumulatora zapewni aż 550 km maksymalnego zasięgu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji