NowościAktualnościChiński klon Skody Rapid, czyli Jetta VA3

Chiński klon Skody Rapid, czyli Jetta VA3

Rapid zniknął już z europejskiej oferty Skody. Model wciąż jest jednak w produkcji. Od 2019 r. w Chinach można go kupić pod nazwą Jetta VA3.

Największym producentem, a zarazem odbiorcą samochodów na świecie są Chiny. Na tamtejszy rynek trafia wiele egzotycznych dla nas konstrukcji. Jedną z nich jest Jetta VA3. Tak, to nie pomyłka. W Kraju Środka Jetta urosła do rangi sub-marki lokalnego FAW-Volkswagen. Nieprzypadkowo. Produkowane tam przez lata sedany Volkswagena o tej nazwie cieszyły się dobrą renomą.

Jetta VA3 ma lubiane przez Chińczyków trójbryłowe nadwozie. 4,5-metrowy samochód jest produkowany w Chengdu. Do jego napędu zaprzęgnięto wolnossący silnik 1.5, który rozwija 112 KM. Jetta VA3 jest kierowana do młodych kierowców – szukających swojego pierwszego nowego samochodu.

Redakcja poleca: Chińska Tesla, czyli Neta Eureka 03

Warto dodać, że w Chinach jest też dostępny FAW-Volkswagen Bora. Roczna sprzedaż 4,66-metrowej limuzyny przekracza poziom 300 tys. egzemplarzy. Tamtejsza Bora bazuje na platformie MQB i jest wyposażona w wolnossący silnik 1.5 (113 KM). Alternatywą jest 1.4 TSI (150 KM). Chińczycy mogą zdecydować się też na e-Borę, która 136-konny silnik i inne komponenty układu napędowego dzieli z e-Golfem VII.

FAW-Volkswagen Bora

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji