ElektromobilnośćChińska Tesla, czyli Neta Eureka 03

Chińska Tesla, czyli Neta Eureka 03

Tesla zrewolucjonizowała sposób myślenia o samochodach elektrycznych. Teraz przetartym szlakiem próbują podążać inne modele – chociażby chińska Neta Eureka 03.

Sukces Tesli jest wypadkową kilku czynników. Amerykańska marka przedstawiła dopracowane stylistycznie auto o świetnych osiągach, pewnych właściwościach jezdnych oraz akumulatorach o pojemności rozwiewającej obawy o zasięg. Jeżeli dodamy do tego dużą dawkę nowoczesnych technologii na pokładzie oraz cenę mieszczącą się w granicach przyzwoitości, łatwo zrozumiemy dlaczego po odbiór Tesli ustawiły się długie kolejki.  Neta Eureka 03 - elektryczne auto z ChinCzy możliwe jest powielenie spektakularnego sukcesu? Chińczycy sondują rynek „elektrykiem” o nazwie Neta Eureka 03. Smukła linia nadwozia, drzwi z ukrytymi klamkami czy wreszcie liczba w nazwie nasuwają skojarzenia z Tesla Model 3.

Redakcja poleca: Jak temperatura wpływa na zasięg auta elektrycznego? Test Tesli Model 3

W trakcie prezentacji pojazdu na Beijing Motor Show firma Neta deklarowała do 800 km zasięgu. Nawet gdyby w rzeczywistości okazał się o połowę mniejszy, również nie istniałyby powody do narzekania – w końcu mowa o samochodzie, który ma osiągać 100 km/h po zaledwie 4 sekundach od startu! By cieszyć się równie dobrą dynamiką w Tesla Model 3, trzeba wybrać jedną z droższych wersji. Bazowa Standard Range ze sprintem od 0 do 100 km/h rozprawia się w 5,9 s

Neta Eureka 03 - auto z ChinCzy Neta Eureka 03 ma szansę na produkcyjną wersję? Jak najbardziej. Neta to działająca od 2014 r. firma, która oferuje już crossovery Neta N01 oraz Neta U – oba mają napęd elektryczny.

fot. Newspress

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji