Toyota Corolla TS - bok

Serialu pod tytułem „Nowa Toyota Corolla” ciąg dalszy. Toyota właśnie zaprezentowała nową wersję nadwoziową następcy Aurisa – Corollę Touring Sports.

Ostatnio informowaliśmy o zmianie nazwy kompaktowego modelu Toyoty w Europie z Auris na Corolla i pokazaliśmy pierwsze oficjalne zdjęcie tyłu pięciodrzwiowego hatchbacka. Teraz Toyota zaprezentowała wersję kombi, nazywaną tak jak dotąd – Touring Sports. Auto ma spory rozstaw osi wynoszący 270 cm (większy o 6 cm niż w wersji 5d i o 10 cm w porównaniu z poprzednią generacją), co ma gwarantować dużą przestronność kabiny, szczególnie z tyłu. W porównaniu z Aurisem niżej umieszczono siedzenia. W efekcie poprawi się m.in. pozycja za kierownicą. Nowe kombi ma znacznie zwiększony bagażnik: teraz mieści on 598 l, a w Aurisie Touring Sports jest to 530 l.

Toyota Corolla TS - przód
Corolla Touring Sports będzie oferowana z jedno- lub dwukolorowym wykończeniem nadwozia.

Wiadomo też wreszcie jak wygląda wnętrze Corolli w odmianie na Stary Kontynent. Tak, jak przewidywaliśmy, nie różni się ono od tego z amerykańskiego modelu. Warto podkreślić, że mimo zastosowania dużego ekranu centralnego Toyota na szczęście pozostawiła tradycyjny panel do sterowania klimatyzacją.

Toyota Corolla TS - deska rozdzielcza
Oto wnętrze Corolli w europejskiej specyfikacji. W wyposażeniu – w zależności od wersji – znajdą się m.in. bezprzewodowa ładowarka do telefonów, wyświetlacz przezierny czy system nagłośnienia marki JBL.

Na gamę Corolli Touring Sports złożą się odmiany z benzynową jednostką 1.2 turbo i dwie hybrydowe wykorzystujące silniki elektryczne i benzynowe 1.8 (łączna moc: 122 KM) lub 2.0 (łączna moc: 180 KM). W układzie jezdnym zastosowano kolumny McPhersona z przodu i nowy układ wielowahaczowy z tyłu. Po raz pierwszy oferowane będzie zawieszenie z amortyzatorami o zmiennej charakterystyce pracy.

Przypomnijmy, że do sprzedaży w Polsce wszystkie odmiany Corolli trafią w I kwartale 2019 r.

Toyota Corolla TS - bagażnik
Bagażnik nowej Corolli Touring Sports w standardowym ustawieniu mieści 598 l bagażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here