Jeep Avenger

Dziś poznaliśmy wyniki konkursu Car Of The Year 2023. Dowiedz się, które modele zostały wyróżnione przez europejskich dziennikarzy.

Tytuł Europejskiego Samochodu Roku jest przyznawany od 1964 roku. W składzie jury konkursu zasiada obecnie 59 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 europejskich państw, a Polskę w tym gronie reprezentują Roman Popkiewicz (Auto motor i sport) oraz Maciej Ziemek (freelancer). W ostatnich latach w plebiscycie Car of the Year wyróżniono: Kię EV6 (2022 r.), Toyotę Yaris (2021 r.), Peugeota 208 (2020 r.), Jaguara I-Pace (2019 r.) oraz Volvo XC40 (2018 r.).

W finale tegorocznej edycji konkursu znaleźli się: Jeep Avenger, Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X oraz Volkswagen ID. Buzz. Tradycyjnie ceremonia ogłoszenia zwycięzcy plebiscytu była organizowana podczas salonu samochodowego w Genewie, jednak po odwołaniu imprezy z powodu pandemii COVID-19, przez dwa ostatnie lata wydarzenie odbywało się w formie transmisji na żywo przez Internet. W tym roku wyniki konkursu zostały podane podczas salonu samochodowego w Brukseli. Poniżej prezentujemy listę zwycięskich aut, które trafiły na podium.

Laureaci plebiscytu European Car Of The Year 2023:

1. miejsce – Jeep Avenger (328 głosów)

2. miejsce – Volkswagen ID. Buzz (241 głosów)

3. miejsce – Nissan Ariya (211 głosów)

Avenger jest pierwszym modelem Jeepa w historii, który otrzymał tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Na przestrzeni lat najwięcej zwycięstw w tym konkursie odniósł Fiat – łącznie aż 9. Za nim uplasowali się Peugeot i Renault (po 6 wyróżnień) oraz Ford i Opel (po 5).

Zobacz również:

Europejski Samochód Roku – zwycięzcy konkursu z lat 1964-2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj