Wzorce pismUmowa użyczenia samochodu (polsko-angielska) - wzór dokumentu

Umowa użyczenia samochodu (polsko-angielska) – wzór dokumentu

Umowa użyczenia samochodu w dwóch językach (polskim i angielskim) może się czasami przydać. Oto gotowe wzory dokumentów w formatach DOC i PDF.

Dwujęzyczną umowę użyczenia samochodu warto spisać, jeśli planujemy pożyczyć komuś samochód i ta osoba chce nim wyjechać poza granice Polski. Może to zrobić np. w celu przewiezienia czegoś lub chcąc wykonać inne zadanie. Jeśli samochodem udamy się do innego kraju, dobrze mieć przy sobie wypełnioną umowę użyczenia samochodu w dwóch językach – polskim i angielskim. Przygotowaliśmy gotowy wzorzec takiej umowy w dwóch formatach – DOC i PDF. Poniżej zamieszczamy pliki do pobrania i wypełnienia.

Umowa użyczenia samochodu (polsko-angielska). Co musi się w niej znaleźć?

Tak samo jak w wersji dokumentu w języku polskim, umowa użyczenia samochodu musi zawierać niezbędne dane osoby przekazującej pojazd (Użyczającego) i biorącej go (Biorącego w użyczenie). W tym celu należy podać takie informacje jak imię, nazwisko, adres, numer dowodu osobistego i PESEL. W przypadku firm (bo i one mogą być stronami umowy) wymagany jest jeszcze NIP i adres firmy wraz z nazwą.

Na polsko-angielskiej umowie użyczenia samochodu muszą się też znaleźć informacje o pojeździe – marka i model, numer rejestracyjny i parametry silnika (pojemność i moc). Niezbędne jest też podanie celu pobrania auta i sposób, w jaki będzie go używał. Umowa użyczenia samochodu wyróżnia się od umowy kupna tym, że za przekazanie auta Użyczający nie pobiera od Biorącego pieniędzy. W interesie osoby pożyczającej jest jednak uregulowanie należności za paliwo czy uszkodzenia powstałe w okresie trwania umowy. Można ją spisać na czas określony lub nieokreślony.

Więcej na temat umowy użyczenia samochodu piszemy w poniższym materiale. Zawarliśmy tam wzory tych umów w języku polskim, w formatach DOC i PDF.

Umowa użyczenia samochodu. Jak ją spisać? Gotowy wzór umowy

Umowa użyczenia samochodu (polsko-angielska) – wzór (DOC, PDF)

Poniżej zamieszczamy gotowe wzory polsko-angielskim umów użyczenia samochodu (także jako DOC i PDF).

Umowa użyczenia samochodu (polsko-angielska) – wzory do pobrania

Umowa użyczenia samochodu (polsko-angielska) – wzór (DOC)
Umowa użyczenia samochodu (polsko-angielska) – wzór (PDF)

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji