NowościAktualnościNowy Jeep Avenger (2023) – pierwsze zdjęcia i informacje

Nowy Jeep Avenger (2023) – pierwsze zdjęcia i informacje

Jeep zapowiedział trzy nowe modele z napędem elektrycznym. Wśród nich znalazł się Avenger – miejski crossover, który będzie produkowany w Polsce. Dowiedz się więcej na ten temat.

Jeep przedstawił wczoraj swoje plany na najbliższe lata. Amerykański producent ma ambicję zostać liderem globalnej elektryfikacji SUV-ów, w czym mają mu pomóc cztery nowe, w pełni elektryczne modele, które trafią do sprzedaży na europejskim rynku przed 2025 rokiem. Wszystko po to, aby do 2030 roku 100% oferty marki na Starym Kontynencie stanowiły samochody o zerowej emisji spalin.

Jeep Avenger (2023)
Jeep Avenger (2023)

Najbliżej oficjalnej premiery jest Jeep Avenger – niewielki SUV pozycjonowany poniżej cieszącego się sporą popularnością Renegade’a. Pierwsze zdjęcia zdradzają nam, że nowy model zachowa typową dla marki stylistykę i pudełkowaty kształt nadwozia. O samym aucie jednak wciąż niewiele wiadomo – z komunikatu prasowego wynika, że produkowany w zakładzie w Tychach crossover będzie oferować ok. 400 km zasięgu i imponujące jak na swój segment właściwości terenowe. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już 17 października podczas salonu samochodowego w Paryżu, a rynkowy debiut Avenger nastąpi na początku przyszłego roku.

Kolejną z zapowiedzianych nowości jest Jeep Recon, czyli elektryczny SUV dla miłośników przygód i off-roadu. Jak przystało na terenówkę, ten model ma być wyposażony m.in. w system zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain, układ blokady osi E-locker, dodatkowe osłony podwozia i terenowe opony. Start produkcji jest planowany na 2024 rok, podobnie jak w przypadku Jeepa Wagoneer S – dużego, luksusowego SUV-a z napędem elektrycznym. Według zapowiedzi ma on dysponować mocą 600 KM, przyspieszać od 0 do 100 km/h w ok. 3,5 s i przejeżdżać blisko 650 km na jednym ładowaniu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji