NowościAktualnościEuro NCAP rozbiło chińskie elektryki. Wyniki mogą zaskoczyć

Euro NCAP rozbiło chińskie elektryki. Wyniki mogą zaskoczyć

Pierwsze samochody z Chin „zasłynęły” tragicznie złymi wynikami w próbach zderzeniowych. Najnowsze testy Euro NCAP pokazują jednak, że Chińczycy odrobili pracę domową. Dowiedz się więcej na ten temat.

Gdy kilkanaście lat temu chińscy producenci aut zaczynali stawiać pierwsze kroki na europejskim rynku, zderzyli się ze ścianą – i to dosłownie. Terenowy Landwind i reprezentujący klasę średnią Brilliance BS6 uzyskali zaledwie 1 gwiazdkę w testach zderzeniowych Euro NCAP, a kompaktowy Brilliance BS4 – 0 gwiazdek! Tak słabe rezultaty sprawiły, że dalekowschodnie marki na dłuższy czas musiały wstrzymać swoją ekspansję na Starym Kontynencie.

Przez tych kilkanaście lat wiele w świecie motoryzacji się zmieniło i obecnie koncerny z Państwa Środka coraz śmielej poczynają sobie w Europie. Postęp, jaki wykonali, widać na każdym kroku – również w dziedzinie bezpieczeństwa, co potwierdzają rezultaty ostatniej serii testów zderzeniowych Euro NCAP, w której uczestniczyły trzy elektryczne modele z Chin – celujący w Teslę BYD Seal, elegancki i oferujący duży zasięg XPeng P7 oraz budżetowy BYD Dolphin.

BYD Seal uzyskał uzyskała 89% w kategorii ochrony dorosłych, natomiast ochronę dzieci oceniono na 87%. Za ochronę pieszych chińskie auto otrzymało 82%, a za wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – 76%. To wystarczyło, aby Seal mógł pochwalić się 5 gwiazdkami.

XPeng P7 w kategorii ochrony dorosłych zdobył 87%, za ochronę dzieci uzyskał 81%, a za ochronę pieszych – 81%. Za standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa ten elektryczny sedan otrzymał 78%. Jego stateczny wynik to 5 gwiazdek.

BYD Dolphin również zasłużył na 5 gwiazdek. W kategorii ochrony dorosłych uzyskał 89%, ochronę dzieci oceniono na 87%, a ochronę pieszych – na 85%. Za wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa zdobył z kolei 79%.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji