Zima nadchodzi wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o zmianie opon. Podpowiadamy, jaką markę wybrać.

Zakup nowych opon do samochodu to indywidualna decyzja. Jednemu kierowcy bardziej będzie zależało na jak najlepszych parametrach na śniegu, a drugiemu – np. na jak najniższej głośności ogumienia. Co w sytuacji, gdy nie mamy czasu na wnikliwe studiowanie tabelek z wynikami testów? Który producent robi najbardziej wszechstronne opony zimowe, a który całoroczne? Jakie ogumienie kupić, by mieć pewność, że nie zawiedzie nas ani na ośnieżonym, ani na suchym asfalcie?

Nasza redakcja ma wieloletnie doświadczenie w testowaniu opon. Sprawdzamy dla Was różne marki i rodzaje ogumienia, żebyście nie musieli sami eksperymentować na drodze. Na podstawie wyników dotychczasowych testów, możemy zarekomendować kilku producentów, których opony zawsze będą stanowić pewny wybór.

Bez względu na to, czy szukacie opon zimowych, czy całorocznych, polecamy produkty marek Continental, Goodyear i Michelin. Nasze ostatnie testy wykazały, że wśród „zimówek” bezkonkurencyjny jest Continental WinterContact TS 860, który bardzo dobrze sprawdza się w każdych warunkach. W porównaniu ogumienia całorocznego najlepszy okazał się inny model od tego niemieckiego producenta – Continental AllSeasonContact. Uwaga: na marce premium możemy też srogo się zawieść, czego dowodzi ostatnie miejsce wielosezonowej opony Bridgestone Weather Control A005 w naszym teście opon całorocznych.

Jeśli natomiast mamy ograniczony budżet i nie oczekujemy od opon najwyższych parametrów bez względu na warunki (np. poruszamy się głównie w mieście, gdzie warstwa śniegu zalega krócej niż na terenach pozamiejskich), możemy rozejrzeć się za tańszymi odpowiednikami polskich marek – Kormoran lub Dębica. Nasze testy dowiodły, że nawet jeśli „preferują” konkretny rodzaj nawierzchni (z reguły Dębice na śniegu czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie), to w każdych warunkach zachowują wymagany poziom bezpieczeństwa.

W celu uzyskania szczegółowych informacji i wyników pomiarów zapraszamy do naszych najnowszych testów opon:

Polecamy również inne interesujące artykuły na temat opon:

3 KOMENTARZE

  1. Według mnie bardzo dobre opony klasy premium robi Yokohama. Mam model Winter V905 na zimę i sprawdzają się super. Wytrzymały bieżnik, miękka guma, dobra przyczepność i trakcja.

  2. goodyer do bani, przereklamowany. Dobre na 1 sezon. A po dwóch sezonach zarówno zimówki jak i letnie grożą kolizją w poślizgu, o ile wyjedziesz z płaskiego dołka w przypadku zimówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj