PoradyPoradyKasowanie inspekcji oraz serwisu olejowego w Mercedesie klasy E W211

Kasowanie inspekcji oraz serwisu olejowego w Mercedesie klasy E W211

Duża popularność modelu sprawia, że wiele osób szuka informacji na temat sposobu na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Mercedesie W211.

Elektronika na pokładzie samochodu nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu auta były wyposażane w proste systemy, które miały przypominać kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza ASO. Czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu jest Mercedes klasy E W211.

Jak skasowac inspekcje serwisowa w Mercedesie W211

Kasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Mercedesie klasy E W211 jest proste.

Aby skasować inspekcję serwisową w Mercedesie W211 należy:

  • Włączyć zapłon poprzez przekręcenie kluczyka w stacyjce
  • Używając przycisków na kierownicy należy przejść do informacji o serwisie (np. Service A z podaną liczbą kilometrów)
  • Nacisnąć i trzymać przycisk do kasowania przebiegu (w nowszych autach należy go nacisnąć trzy razy i nacisnąć znajdujący się na kierownicy przycisk ze strzałką w dół)
  • Po pojawieniu się zakładki Service Menu należy wybrać pozycję Confirmation, następnie Confirm, a później Standard Oil. Po zatwierdzeniu pojawi się komunikat Service Confirmed
  • Następnie wybieramy pozycję Special Work, wybieramy Exh.-Gas Analysis i ustawiamy nową datę, zatwierdzając poprzez Confirm Deadline


W nowszych autach by przejść do menu serwisowego należy wcisnąć trzy razy przycisk znajdujący się na panelu wskaźników. Następnie należy nacisnąć znajdujący się na kierownicy przycisk ze strzałką w dół. W Service menu wybieramy Confirmation, a następnie – Full Service. Pojawi się komunikat Service Confirmed. Następnie pojawi się ekran Service data. Możemy w nim wybrać liczbę kilometrów i dni do kolejnego przebiegu.

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji