PoradyPoradyKasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Nissan Juke

Kasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Nissan Juke

Duża popularność modelu sprawia, że wiele osób szuka informacji na temat sposobu na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Nissanie Juke.

Elektronika na pokładzie samochodu nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu auta były wyposażane w proste systemy, które miały przypominać kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza ASO. Czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu jest Nissan Juke.

Nissan Juke - kasowanie serwisu olejowego

Kasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Nissanie Juke pierwszej generacji jest proste.

Aby wyzerować inspekcję serwisową w Nissanie Juke należy:

  • Włączyć zapłon, wciskając przycisk Start
  • W ciągu około sekundy, kiedy na wyświetlaczu pojawi się symbol klucza z przebiegiem – należy przycisnąć i trzymać przycisk z ikoną kwadratu na panelu wskaźników
  • Kiedy przebieg do kolejnego przeglądu zacznie migać, można dalej trzymać przycisk aż do skasowania się wartości lub puścić przycisk i natychmiast ponownie go nacisnąć, co również powinno spowodować skasowanie przebiegu do kolejnej wymiany oleju
  • Kolejnymi naciśnięciami przycisku z prostokątem można zwiększać przebieg do kolejnego serwisu, dodając kolejne 1000 km (ale na nie więcej niż 30 tys. km)

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji