PoradyPoradyKasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Volvo S60

Kasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Volvo S60

Duża popularność modelu sprawia, że wiele osób szuka informacji na temat sposobu na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Volvo S60.

Elektronika na pokładzie samochodu nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu auta były wyposażane w proste systemy, które miały przypominać kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza ASO. Czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu jest Volvo S60 I.

Kasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Volvo S60 pierwszej generacji jest proste.

Volvo S60 - kasowanie komunikatu o serwisie

Aby wyzerować inspekcję serwisową w Volvo S60 należy:

  • Przekręcić kluczyk w stacyjce w pozycję I, która odblokowuje blokadę kierownicy
  • Nacisnąć lewy przycisk na panelu wskaźników
  • Trzymając przycisk lewy przycisk na zegarach należy przekręcić kluczyk w stacyjce w pozycję II, która włącza zapłon
  • Przycisk należy trzymać przez 10 sekund. Po tym czas rozlegnie się dźwięk, a jednocześnie wyzerowany przebieg dzienny wróci do poprzedniego wskazania, a przypomnienie o serwisie zostanie skasowane

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji