PoradyKasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Volvo XC60

Kasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Volvo XC60

Duża popularność modelu sprawia, że wiele osób szuka informacji na temat sposobu na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Volvo XC60.

Elektronika na pokładzie samochodu nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu auta były wyposażane w proste systemy, które miały przypominać kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza ASO. Czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu jest Volvo XC60.

Resetowanie inspecji w Volvo XC60Kasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Volvo XC60 jest proste.

  • Pierwszy krok to włożenie kluczyk do slotu, a następnie naciśnięcie przycisku Start bez naciskania hamulca, co spowoduje włącznie prądu w aucie.
  • Dzienny licznik kilometrów powinien wyświetlać wartość T1. Jeżeli wyświetla T2, to jednokrotnym naciśnięciem przycisku T1/T2 należy przełączyć się na T1.
  • Kolejnym krokiem, przy wyświetlanym przebiegu dziennym T1, jest wciśniecie przycisku T1/T2 oraz niezwłoczne naciśnięcie przycisku Start.
  • Na kokpicie zostaną wyświetlone kontrolki – w tym znajdujący się w centralnym punkcie żółty symbol ostrzeżenia w postaci litery i. Chwilę później zagaśnie, a następnie znów pojawi się, ale będzie migał. W tym momencie należy zwolnić oba przyciski.

W przypadku XC60 wyprodukowanego po modernizacji z 2015 r., a więc z cyfrowym panelem wskaźników, procedura kasowania inspekcji serwisowej wygląda nieco inaczej.

  • Zaczyna się od włączenia dopływu prądu naciśnięciem przycisku Start. Następnie pokrętłem na lewej manetce należy wybrać przebieg dzienny T2.
  • Później trzeba jednocześnie wcisnąć przycisk OK na lewej manetce oraz przycisk Start.
  • Gdy na kokpicie zostaną wyświetlone kontrolki, należy zwolnić przycisk Start, ale wciąż trzymać OK. Po krótkiej chwili zacznie migać żółta ikona i.
  • Po trzecim jej błyśnięciu rozlegnie się sygnał dźwiękowy, który potwierdzi skasowanie inspekcji.

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

Kasowanie serwisu olejowego w XC60

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji