NowościAktualnościHongqi H9 – poznaj nową limuzynę z Chin

Hongqi H9 – poznaj nową limuzynę z Chin

Hongqi H9 to chińska odpowiedź na Mercedesa klasy S. Dowiedz się więcej o nowej limuzynie z Państwa Środka i zobacz ją z bliska.

Marka Hongqi należy do koncernu FAW – jednego z największych producentów samochodów w Chinach. Ubiegłoroczną nowością tej firmy jest flagowa limuzyna serii H – model H9. Tym autem Hongqi zamierza odebrać klientów takim tuzom jak Mercedes klasy S czy BMW serii 7.

Hongqi H9 mierzy 513,7 cm długości, 190,4 mm szerokości i 149,3 cm wysokości, a jego rozstaw osi to 306,0 cm. Patrząc na ten samochód, można bez trudu zauważyć, że stanowi on swego rodzaju mieszankę motywów stylistycznych znanych z europejskich rywali. Dla przykładu, ozdobny grill przywodzi na myśl Rolls-Royce’a, z kolei dwukolorowe malowanie kojarzy się z Maybachem.

Chińska limuzyna powstała na tylnonapędowej platformie (niektóre źródła wskazują, że to zmodyfikowana płyta MLB Volkswagena), a pod jej maską znajdziemy turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 l (245 KM, 380 Nm) albo jednostkę 3.0 V6 z kompresorem (272 KM, 400 Nm). W obu przypadkach w przekazywaniu mocy na koła pośredniczy 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

Youtuber Wheelsboy miał już okazję obejrzeć ten samochód z bliska. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat Hongqi H9, to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału:

Zobacz również:

Chińska alternatywa dla Dacii Duster za 45 tysięcy zł

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji