PoradyKasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Volkswagenie Passacie B5

Kasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Volkswagenie Passacie B5

Duża popularność modelu sprawia, że wiele osób szuka informacji na temat sposobu na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Volkswagenie Passacie B5.

Elektronika na pokładzie samochodu nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu auta były wyposażane w proste systemy, które miały przypominać kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza ASO. Czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu jest Volkswagen Passat B5.

Kasowanie serwisu Passat B5
Do skasowania inspekcji olejowej i serwisowej wystarczy właściwie użyć tych przycisków.

Kasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Volkswagenie Passacie B5 jest proste.

  • Pierwszy krok to wciśnięcie i trzymanie prawego przycisku na panelu wskaźników, który odpowiada za kasowanie dziennego licznika kilometrów.
  • Wciąż trzymając wciśnięty przycisk należy przekręcić kluczyk w stacyjce, by włączyć zapłon. Na moment wyzerowany licznik przebiegu zacznie wskazywać poprzednią wartość, a na centralnym wyświetlaczu „zegarów” pojawi się informacja o konieczności serwisowania auta (np. Service now czy Service jetzt).
  • Kiedy zobaczymy ten komunikat, możemy puścić prawy przycisk na panelu wskaźników. Ostatnim krokiem jest przekręcenie w prawo lewego przycisku na panelu wskaźników.

W starszych czy ubożej wyposażonych Passatach B5 komunikat o inspekcji (np. Service OIL Service INSP) pojawia się na liczniku kilometrów. Procedura jest analogiczna. Wciskamy i trzymamy prawy przycisk. Następnie włączamy zapłon, puszczamy prawy przycisk i przekręcamy lewy przycisk w prawo. By wykasować komunikat przypominający o przeglądzie, bez wyłączania zapłonu wciskamy na moment raz jeszcze prawy przycisk, a następnie ponownie przekręcamy lewy przycisk w prawo.

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji