PoradyPoradyKasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Skodzie Fabii I

Kasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Skodzie Fabii I

Duża popularność modelu sprawia, że wiele osób szuka informacji na temat sposobu na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Skodzie Fabii.

Elektronika na pokładzie samochodu nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu auta były wyposażane w proste systemy, które miały przypominać kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza ASO. Czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu jest Skoda Fabia.

Kasowanie serwisu Skoda Fabia
W przypadku Skody Fabii kasowanie inspekcji i serwisu olejowego jest bardzo proste – wystarczy do tego odpowiednie użycie tego przycisku.

Kasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Skodzie Fabii I jest proste.

  • W pierwszej kolejności, przy wyłączonym zapłonie, trzeba nacisnąć i trzymać przycisk do kasowania przebiegu dziennego, a następnie włączyć zapłon
  • Pojawi się napis Service oraz komunikat Insp lub Oil. Naciskając przycisk do kasowania przebiegu dziennego możemy wybrać komunikat, który chcemy skasować. Kiedy jest on wyświetlony, należy przekręcić przycisk w prawą stronę
  • Przypomnienie o serwisie zostanie skasowane

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji