PoradyPoradyKasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Skodzie Fabii I

Kasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Skodzie Fabii I

Duża popularność modelu sprawia, że wiele osób szuka informacji na temat sposobu na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Skodzie Fabii.

Elektronika na pokładzie samochodu nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu auta były wyposażane w proste systemy, które miały przypominać kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza ASO. Czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu jest Skoda Fabia.

Kasowanie serwisu Skoda Fabia
W przypadku Skody Fabii kasowanie inspekcji i serwisu olejowego jest bardzo proste – wystarczy do tego odpowiednie użycie tego przycisku.

Kasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Skodzie Fabii I jest proste.

  • W pierwszej kolejności, przy wyłączonym zapłonie, trzeba nacisnąć i trzymać przycisk do kasowania przebiegu dziennego, a następnie włączyć zapłon
  • Pojawi się napis Service oraz komunikat Insp lub Oil. Naciskając przycisk do kasowania przebiegu dziennego możemy wybrać komunikat, który chcemy skasować. Kiedy jest on wyświetlony, należy przekręcić przycisk w prawą stronę
  • Przypomnienie o serwisie zostanie skasowane

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji