PoradyPoradyKasowanie inspekcji oraz serwisu olejowego w Fiacie Tipo

Kasowanie inspekcji oraz serwisu olejowego w Fiacie Tipo

Duża popularność modelu sprawia, że wiele osób szuka informacji na temat sposobu na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Fiacie Tipo.

Elektronika na pokładzie samochodu nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu auta były wyposażane w proste systemy, które miały przypominać kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza ASO. Czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu olejowego czy inspekcji jest Fiat Tipo.

Kasowanie inspekcji serwisowej i przegladu olejowego w Fiacie Tipo

Kasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Fiacie Tipo jest proste i każdy może wykonać je samodzielnie bez używania narzędzi.

Aby skasować inspekcję serwisową w Fiacie Tipo należy:

  • Włączyć zapłon
  • Wcisnąć do oporu pedał gazu
  • Lewą stopą siedem razy nacisnąć pedał hamulca
  • Wciąż trzymając gaz odczekać minutę
  • Zwolnić pedał gazu i wyłączyć zapłon
  • Po odczekaniu minuty z wyłączonym zapłonem można uruchomić auto – przypomnienie o wymianie oleju powinno być wygaszone.

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji