PoradyPoradySkoda Fabia II - kasowanie inspekcji olejowej i serwisu

Skoda Fabia II – kasowanie inspekcji olejowej i serwisu

Duża popularność modelu w Polsce sprawia, że wiele osób szuka procedury na kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Skodzie Fabii II.

Pokładowa elektronika w aucie nie jest wymysłem ostatnich lat. Już kilkanaście lat temu samochody otrzymywały relatywnie proste systemy, które przypominały kierowcy o konieczności wymiany oleju lub odwiedzenia serwisu w celu wykonania przeglądu.

Samochodem wartym kilkanaście tysięcy złotych mało kto odwiedza jednak ASO. By ograniczyć wydatki czasami próbuje serwisować go samodzielnie, albo odwiedza możliwie tanie serwisy, które nie zawsze mają czas, sprzęt i umiejętności, by kasować powiadomienia o inspekcjach serwisowych.

Przykładem popularnego auta, które może domagać się serwisu jest Skoda Fabia II.

Skoda Fabia II - kasowanie serwisu olejowegoKasowanie komunikatu przypominającego o inspekcji serwisowej w Skodzie Fabii II jest proste. By skasować przypomnienie o wymianie oleju i wizycie w warsztacie należy:

  • nacisnąć i trzymać znajdujący się na panelu wskaźników przycisk do kasowania przebiegu dziennego
  • przekręcić kluczyk w stacyjce w celu włączenia zapłonu
  • puścić przycisk na panelu wskaźników – od tego momentu będzie wyświetlany tylko symbol klucza
  • przekręcić w prawo przycisk na panelu wskaźników

Żeby sprawdzić, czy inspekcja serwisowa w Fabii II została zresetowana należy wyłączyć zapłon, wcisnąć przycisk na panelu wskaźników, włączyć zapłon i puścić przycisk. Przy ikonie klucza i zegara odliczającego przebieg do kolejnego serwisu powinny zapalić się kreski.

W ramach modernizacji Fabia II otrzymała nowy panel wskaźników z dwoma przyciskami. Procedura kasowania inspekcji serwisowej pozostała prosta.

Skoda Fabia II po liftingu - kasowanie inspekcjiAby skasować przypomnienie o wymianie oleju i wizycie w serwisie w Fabii II FL należy:

  • przy wyłączonym zapłonie należy przycisnąć prawy przycisk z symbolem 0.0
  • trzymając przycisk 0.0 włączyć zapłon
  • po zwolnieniu przycisku 0.0 należy wcisnąć lewy przycisk z ikoną zakładek, co spowoduje zresetowanie przypomnień

Oczywiście nie zalecamy wyłącznie kasowania komunikatów. Taką czynność warto poprzedzić wymianą oleju czy przeglądem pojazdu. Zaniedbania w obu kwestiach mogą skończyć się niepotrzebnymi wydatkami z powodu przedwczesnego zużycia mechanizmów pojazdu czy awarii w trasie, której można było uniknąć, usuwając defekt wykryty na przeglądzie.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji