Skoda Enyaq iV Tour de France

Skoda po raz 19. z rzędu wspiera Tour de France jako oficjalny główny partner. Aż 250 samochodów marki zapewni mobilność organizatorom wyścigu i posłuży jako pojazdy serwisowe.

Nasze wieloletnie zaangażowanie w kolarstwo jest jednym z fundamentów działań sponsorskich Skody w masowym i międzynarodowym sporcie. Na początku istnienia naszej firmy założyciele – Václav Laurin i Václav Klement – zaczynali od projektowania i produkcji rowerów. To zapewnia idealne dopasowanie. Cieszymy się, że w tym roku ponownie będziemy wspierać to wspaniałe wydarzenie – podkreśla Martin Jahn, członek zarządu Skody ds. sprzedaży i marketingu.

109. edycja Tour de France rozpoczęła się 1 lipca w Kopenhadze. To najbardziej wysunięty na północ punkt startowy w historii wyścigu. Przed zawodnikami aż 3300 kilometrów trasy – składa się na to 21 etapów, w tym sześciu górskich odcinków, które prowadzą peleton przez terytorium czterech krajów. 24 lipca kolarze dotrą do Paryża, gdzie miną metę zlokaliozwaną na Polach Elizejskich.

W tym roku Skoda już po raz 19. jest oficjalnym głównym partnerem tej największej imprezy kolarskiej na świecie. Flota aut asystujących podczas wyścigu obejmuje 250 samochodów i składa się z modeli Enyaq iV, Octavia i Octavia iV, a także Superb iV. Auta zapewnią mobilność organizatorom i kierownictwu wyścigów. Niektóre modele będą pełnić funkcję pojazdów serwisowych.

Skoda Enyaq iV dyrektora wyścigu Tour de France.
Skoda Enyaq iV dyrektora wyścigu Tour de France.

Na czele wyścigu, w całkowicie elektrycznej Skodzie Enyaq iV, podróżuje Christian Prudhomme, dyrektor trasy Tour de France. Zasilany prądem SUV już po raz trzeci służy mu jako mobilne centrum dowodzenia. Na niektórych odcinkach dyrektor będzie wykorzystywał również Skody Superb iV z hybrydowym napędem typu plug-in.

Co więcej, Skoda już po raz dwunasty zaprojektowała kryształowe trofeum dla zwycięzcy tego największego wyścigu kolarskiego na świecie. Marka sponsoruje również zieloną koszulkę lidera klasyfikacji punktowej.

Ponadto Skoda jest partnerem Tour de France Femmes, które rozpoczyna się 24 lipca br. Uczestniczki podczas wyścigu pokonają osiem etapów na dystansie 1029 kilometrów. Trasa wydarzenia wiedzie z Paryża do La Planche des Belles Filles.

Rowerowa historia Skody

Skoda wspiera Tour de France, a także liczne krajowe i międzynarodowe wyścigi kolarskie oraz popularne imprezy sportowe, między innymi ze względu na swoje historyczne powiązania z produkcją rowerów. Oprócz hiszpańskiej trasy Vuelta marka jest zaangażowana w amatorską rywalizację o nazwie L’Etape. W jej ramach, pod patronatem Tour de France, odbywa się seria wyścigów umożliwiająca ambitnym amatorskim kolarzom przemierzenie etapu znanych na całym świecie zawodów.

Z naciskiem na zrównoważony rozwój

Skoda konsekwentnie pracuje nad innowacyjnymi koncepcjami zrównoważonego rozwoju we współpracy z partnerami i robi z nich praktyczny użytek. Podczas Tour de France marka używa w Enyaqach iV opon od firmy Continental. Zawierają one dodatki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Materiał osnowy w całości składa się z przetworzonych butelek PET. Poza wysokim poziomem bezpieczeństwa ta innowacja zapewnia świetne właściwości jezdne – to wszystko przy minimalnym wpływie na środowisko. Ogumienie do modeli Skody jest opracowywane na zamówienie. W przyszłości, w ramach ścisłej współpracy z partnerami, marka zamierza wykorzystywać w produkcji seryjnej opony produkowane z ekologicznych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj