PoradyPoradyKod do radia za darmo przez internet. Jest na to sposób

Kod do radia za darmo przez internet. Jest na to sposób

Samochodowe radia bardzo często są chronione kodem. Jego brak może być dużym problemem nawet dla prawowitego właściciela pojazdu. Na szczęście kod do radia można często uzyskać za darmo przez internet.

Przed laty kradzieże radioodbiorników były plagą w całej Europie. Próbowano się przed nimi bronić na różne sposoby. Radia miały mniej lub bardziej wymyślne mocowania, a nierzadko wyjmowane panele przednie. Były też blokady elektroniczne w postaci kart szyfrowych oraz kodów.

Problematyczne są zwłaszcza kody ostatnie. I to wcale nie dla złodziei. Wystarczy, że będziemy zmuszeni do wymiany akumulatora lub z innego powodu będzie konieczne odłączenie klemy, a radio upomni się o kod dostępowy.

Jeżeli kupimy używane auto czy po prostu radio w stacji demontażu pojazdu, bardzo często nie dostaniemy wydawanej wraz z radiem karty, na której został zapisany kod do niego. Kto ma szczęście, znajdzie kombinację cyfr w instrukcji obsługi pojazdu lub na obudowie radioodtwarzacza.

W takiej sytuacji nie jesteśmy zdani na odpłatne odtworzenie kodu, na przykład przez ASO. Wciąż istnieją sposoby na darmowe pozyskanie kodu do radia. Polecamy skorzystanie ze stron www.unlockforum.com oraz www.radio-code.lt.

W obu konieczne jest dokonanie prostej rejestracji. Później wystarczy podać typ i numer fabryczny radia. Oba znajdują się na obudowie – pierwszy zwykle jest zapisywany jako Type lub Model, a numer jako Serial, Serial NO, S/N czy SN.

Warto wiedzieć: Inne sposoby na odblokowanie radia

Jest duża szansa, że korzystając ze wspomnianych stron bez ponoszenia dodatkowych opłat uda się uruchomić radio. Sprawdziliśmy to zresztą sami. Do kupionego na szrocie radia w ciągu kilku godzin od rejestracji i zapytaniu jeden z użytkowników podał nam działający kod.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji