PoradyPoradyPrzycisk Media w radio. Do czego służy, jak z niego korzystać?

Przycisk Media w radio. Do czego służy, jak z niego korzystać?

Większość radioodbiorników w autach ma na przednim panelu przycisk Media. Warto wiedzieć do czego służy i jak z niego korzystać, bo to jedna z kluczowych funkcji.

Mało kto zaprząta sobie głowę czytaniem instrukcji obsługi samochodu czy wybranych podzespołów – chociażby radia czy systemu multimedialnego, który nierzadko ma własny przewodnik obsługi.

W efekcie zmotoryzowani nie znają istotnych funkcji swojego auta lub poznają je metodą prób i błędów. Zaskakująco wiele zapytań w wyszukiwarkach internetowych dotyczy przycisku Media. To jedna z podstawowych funkcji każdego radia w aucie.

Warto wiedzieć: Przyciski AST lub AS w aucie. Do czego służą i jak z nich korzystać?

Przycisk Media służy do przełączania się między źródłami dźwięku (a rzadziej – także obrazu). Po jego naciśnięciu możemy mieć do wyboru FM, AM lub wyłącznie zewnętrzne złącza czy źródła – np. Aux, USB (lub USB1/USB2), Bluetooth lub Bluetooth Audio. W bardziej zaawansowanych stacjach multimedialnych naciśnięcie przycisku media może pozwolić także na wybór trybów HDMI czy AV – ekran w nich może pracować jak zwykły wyświetlacz video, co jest przydatne, jeżeli chcemy aktywować akcesoryjną kamerę cofania lub odtworzyć film.

Sposób działania funkcji Media zależy od marki, modelu i oraz typu radia. W starszych i prostszych systemach każde naciśnięcie powoduje przeskok do kolejnej pozycji. W nowocześniejszych po naciśnięciu przycisku Media może być wyświetlana lista pozycji, z której możemy wybrać interesującą nas w danej chwili.

Przycisk media w aucie - do czego sluzy

Kierowcy na forach dość często zadają pytanie, dlaczego przycisk Media nie działa. Jego naciśnięcie może nie wywoływać żadnej reakcji, jeżeli do samochodu nie są podłączone dodatkowe źródła dźwięki – np. kabel wpięty do gniazda Aux lub użyte zostanie niekompatybilne urządzenie (np. pendrive o większej pojemności, z którą nie radzi sobie radio).

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji