PoradyPoradyPrzyciski AST lub AS w aucie. Do czego służą i jak z...

Przyciski AST lub AS w aucie. Do czego służą i jak z nich korzystać?

Większość kierowców nie przeczytało instrukcji obsługi swoich pojazdów. W efekcie nie zna podstawowych funkcji auta. Jednym z nich jest aktywowana przyciskiem AST lub AS.

Na panelu lub w cyfrowym menu radia znajduje się wiele przycisków. Znaczenie niektórych z nich, jak FM czy CD, jest oczywiste. Bez czytania instrukcji trudniej jednak zgadnąć do czego służy przycisk AST. Przydaje się – zwłaszcza, gdy podróżujemy w trasie.

AST to skrót od AutoSTore. W niektórych odbiornikach znajdziemy także przycisk AS (od Auto Save czy Auto Store). Dłuższe naciśniecie przycisku powoduje automatyczne zaprogramowanie kilku (np. 6) stacji o najmocniejszym sygnale, które są dostępne w danej lokalizacji. Dzięki temu nie trzeba ręcznie przeszukiwać całego pasma. Oczywiście decydując się na automatyczne kodowanie stacji, tracimy te, które samodzielnie ustaliliśmy w pamięci odtwarzacza.Do czego sluzy przycisk AS

Zwykle najmocniejsza z wykrytych częstotliwości jest zapisywana jako pierwsza ze stacji na liście. Oczywiście jeżeli w danym miejscu występują problemy z sygnałem, to elektronika samodzielnie zakoduje tylko zidentyfikowane stacje. Te o zbyt słabym sygnale nie zostaną zapisane pod przyciskami skrótu, umożliwiającymi szybkie przełączanie się między programami.

Warto wiedzieć: Przycisk AF w aucie. Do czego służy? Jak z niego korzystać?

Jeżeli krótko wciśniemy przycisk, niektóre odbiorniki automatycznie przełączą się na ostatnią odsłuchiwaną stację z listy Autostore.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji