PoradyPoradyPrzycisk SRC w aucie. Do czego służy, jak i kiedy z niego...

Przycisk SRC w aucie. Do czego służy, jak i kiedy z niego korzystać?

Niektóre radioodbiorniki w autach mają na przednim panelu przycisk SRC. Warto wiedzieć do czego służy i jak z niego korzystać, bo to jedna z kluczowych funkcji.

Zdecydowana większość kierowców nie przeczytała instrukcji obsługi swojego pojazdu oraz osobno dołączanych instrukcji obsługi wybranych podzespołów – na przykład radia czy systemu multimedialnego. Sprawia to, że zmotoryzowani nie znają istotnych funkcji swojego auta lub poznają je metodą prób i błędów. W wyszukiwarce dość często wpisywane są zapytania o przycisk SRC. To jedna z podstawowych funkcji każdego radia w aucie.

Przycisk SRC

Przycisk SRC (czasami można spotkać się także z napisem Source lub Media) służy do przełączania się między źródłami dźwięku (a rzadziej – także obrazu). Po jego naciśnięciu możemy mieć do wyboru FM, AM lub wyłącznie zewnętrzne złącza czy źródła – np. Aux, USB (lub USB1/USB2), Bluetooth lub Bluetooth Audio. W bardziej zaawansowanych stacjach multimedialnych naciśnięcie przycisku SRC może pozwolić także na wybór trybów HDMI czy AV – ekran w nich może pracować jak zwykły wyświetlacz video, co jest przydatne, jeżeli chcemy aktywować akcesoryjną kamerę cofania lub odtworzyć film.

Warto wiedzieć: Przyciski AST lub AS w aucie. Do czego służą i jak z nich korzystać?

Logika działania przycisku SRC czy Source zależy od marki, modelu oraz typu radia. W starszych i prostszych systemach każde naciśnięcie powoduje przeskok do kolejnej pozycji. W nowocześniejszych po naciśnięciu przycisku SRC może być wyświetlana lista źródeł dźwięku, z której możemy wybrać potrzebne w danej chwili.

Naciśnięcie przycisku SRC może nie wywoływać żadnej reakcji, jeżeli do samochodu nie są podłączone dodatkowe źródła dźwięku – np. nie jest kabel wpięty do gniazda Aux lub użyte zostanie niekompatybilne urządzenie (np. pendrive o większej pojemności, z którą nie radzi sobie radio).

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji