Chusteczki do czyszczenia Autoland 10

Chusteczki do pielęgnacji auta marki Autoland mają mnóstwo zastosowań. Ta niedroga alternatywa dla kosmetyków samochodowych zdobywa coraz większą popularność wśród kierowców i pozwala na szybką interwencję, gdy pojawi się brud.

Kosmetyków samochodowych jest mnóstwo. Niemal do każdego elementu auta da się znaleźć specjalistyczny środek, którym można go umyć, wyczyścić, nabłyszczyć czy zakonserwować. Czasem wymaga to jednak pewnego wysiłku i korzystania z dodatkowych akcesoriów: myjki, gąbki, szmatki lub polerki. Uzyskanie właściwego efektu może być przy tym czasochłonne, co w sumie sprawia, że często pielęgnację auta odkładamy na później, godząc się na jazdę niezbyt dobrze wyglądającym pojazdem.

Polecamy również:

Ciekawą alternatywą dla konwencjonalnej chemii samochodowej są nawilżane chusteczki przeznaczone do czyszczenia i konserwacji elementów aut marki Autoland. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Większość sprzedawana jest w opakowaniach, które daje się wielokrotnie szczelnie zamykać – jedna paczka zawiera zwykle 24 chusteczki, wystarczy zatem na jakiś czas. Użycie jest banalnie proste: wystarczy wyjąć jedną ściereczkę i przetrzeć odpowiednią powierzchnię, nie potrzeba używać żadnych innych środków. Z opakowania nic się nie wyleje, a dzięki niewielkim rozmiarom można je przewozić pod ręką, we wnętrzu auta, i skorzystać z nich choćby podczas krótkiego postoju czy w trasie. Dzięki łatwości użycia unika się poważniejszych zabrudzeń – da się je usuwać na bieżąco.

Wygoda użycia to jedno, skuteczność działania – drugie. Oczywiście chusteczki nie służą do kompleksowego czyszczenia mocno zabrudzonego auta. Ale ze zwykłym kurzem, odciskami palców, świeżymi zabrudzeniami tapicerki czy owadami na szybie radzą sobie dość dobrze
usuwają nieczystości, nie pozostawiają smug czy mikrowłókien, mają przyjemny zapach. Zaletą jest także dość przystępna cena, zwykle oscylująca wokół kilkunastu złotych za opakowanie.

Chusteczki do czyszczenia Autoland 01Chusteczki do kokpitu

Dostępne są w dwóch odmianach – w zależności od swoich upodobań można wybrać chusteczki dające efekt matowy lub nabłyszczające. Usuwają odciski palców, plamy, ograniczają gromadzenie się kurzu, chronią przed płowieniem, pozostawiają przyjemny zapach.

 • Nadają się do powierzchni gładkich oraz z fakturą
 • Można używać do plastików, elementów drewnianych oraz metalowych

Chusteczki do rąk

Delikatnie nawilżane chusteczki nadają się do czyszczenia rąk bez użycia wody – idealnie sprawdzą się więc w podróży. Oferowane są w dwóch odmianach: „zwykłej” i do ciężkich zabrudzeń, usuwającej brud ze smarów, olejów, pyłu z klocków hamulcowych.

 • Chusteczki do ciężkich zabrudzeń można wykorzystać do czyszczenia urządzeń i narzędzi
 • Nie powodują podrażnień skóry

Chusteczki do czyszczenia Autoland 02Chusteczki do szyb i wycieraczek

Przeznaczone są do stosowania na powierzchniach zewnętrznych i wewnętrznych, radzą sobie zarówno z resztkami owadów, jak i osadem z nikotyny. Są bezpieczne dla plastiku, lakieru oraz wszystkich typów reflektorów.

 • Nie pozostawiają mikrowłókien na czyszczonych powierzchniach
 • Nie wymagają długotrwałego polerowania, nie smużą

Ultra-chusteczka do wnętrz

Duża (40×47 cm) ściereczka z mikrofibry przeznaczona do kompleksowego czyszczenia wnętrz – od plastików po tapicerkę. Pozostawia przyjemny zapach we wnętrzu. Ma filtr UV, dzięki czemu zabezpiecza materiały przed płowieniem.

 • Czyści wszelkie gładkie i chropowate powierzchnie
 • Usuwa odciski palców, plamy i inne zabrudzenia

Ultra-chusteczka woskująca

Wykonana z mikrofibry, służy do nabłyszczania lakierów, ożywia ich kolor i usuwa zacieki. Przeznaczona jest także do pielęgnacji gumowych, plastikowych i chromowanych elementów nadwozia. Nie pozostawia smug oraz nalotów.

 • Przeznaczona do wszystkich rodzajów lakierów, metalizowanych i zwykłych
 • Usuwa resztki wody i zacieków z zakamarków

Ściereczki do czyszczenia i polerowania

Przeznaczone do precyzyjnego czyszczenia delikatnych powierzchni. Bardzo chłonne, osuszają czyszczone powierzchnie, nie pozostawiają smug i mikrowłókien.

 • Do czyszczenia na mokro i na sucho
 • Nie rysują powierzchni

Chusteczki do skóry

Nasączone naturalnym woskiem pszczelim, przeznaczone do pielęgnacji tapicerki skórzanej – foteli, podłokietników, obić drzwi itp. Usuwają powierzchniowe zabrudzenia, przywracają elastyczność, zapobiegają skórę przed pękaniem.

 • Nie pozostawiają tłustego nalotu
 • Przyjazne dla alergików, nie powodują podrażnień
Chusteczki do czyszczenia Autoland 03
Dzięki nawilżonym chusteczkom nie musimy szukać naczynia z wodą, by dokładnie umyć ręce po pracach przy samochodzie.

Chusteczki do tapicerek tekstylnych

Zawierają aktywną pianę, usuwają plamy z lodów, czekolady, kawy, napojów sosów itp., dzięki czemu są bardzo przydatne w podróży. Nadają się do obić tekstylnych i wykonanych z Alcantary.

 • Pozostawiają przyjemny aromat we wnętrzu
 • Przyjazne dla alergików, nie powodują podrażnień

Chusteczka do usuwania ptasich odchodów

Poza podstawowym zastosowaniem usuwa także resztki owadów z szyb i reflektorów, nadaje się też do czyszczenia piór wycieraczek.

 • Nie wymaga długotrwałego polerowania
 • Radzi sobie z zaschniętymi zabrudzeniami

Chusteczki do szybki kasku

Przeznaczone są przede wszystkim dla motocyklistów, służą do szybkiego oczyszczenia wizjera. Można je jednak też stosować do usuwania owadów i sadzy z powierzchni szklanych.

 • W zestawie chustka do mycia na mokro i druga – do polerowania na sucho
 • Nie pozostawiają smug.

Zachęcamy do lektury innych materiałów o pielęgnacji swojego auta:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj