Preparaty do mycia felg - otwierające

Brud zalegający na felgach trudno usunąć zwykłym szamponem. Który z ośmiu preparatów do mycia felg najlepiej sobie z nim poradzi? Oto test preparatów do mycia felg.

Sezonowa zmiana opon sprzyja zadbaniu o czystość felg, ale warto je dokładnie umyć przy każdym myciu auta. Gąbka z szamponem usunie tylko brud z dróg, a nie tknie osadzonego pyłu z klocków hamulcowych czy śladów utleniania metalu. W tej sytuacji „uratują” nas specjalne preparaty do czyszczenia felg, dostępne za kilkadziesiąt złotych. Ich zastosowanie ogranicza się wyłącznie do spryskania felg, odczekania wskazanego przez producenta limitu czasu i spłukania środka wodą pod ciśnieniem. W razie potrzeby można się wspomóc szczotką – wtedy powinno się osiągnąć zamierzony efekt.

Indywidualne działanie

W teście organizacji GTU najbardziej uniwersalny okazał się preparat marki Dr. Wack. Jest skuteczny, łatwy w użyciu i nie działa szkodliwie na lakier auta lub alufelgi. Drugi Sonax Xtreme daje lepszy efekt, ale ciężej spływa z felg. Wadą środka z trzeciego miejsca (Tuga Chemie) jest znaczne oddziaływanie na elementy plastikowe auta. Jak się okazało, czas odliczony do zmycia preparatu nie miał zbytniego wpływu na działanie – nawet Meguiar’s dał przyzwoity efekt już po 15 sekundach. Najtańszy środek (Armor za 30 zł) zajął przyzwoite 5. miejsce.

Wyniki testu środków do mycia felg

Środki do mycia felg - tabela

Maks. liczba pktDr. Wack P21S Felgen-reinigerSonax Xtreme Do czyszczenia felgTuga Chemie Alu-Teufel SpezialLiqui Moly Płyn do mycia felg
Cena84 zł25 zł36 zł37 zł
Opakowanie750 ml750 ml1000 ml1000 ml
SKUTECZNOŚĆ CZYSZCZENIA
Zalecany czas działania3-5 min2-4 min3-5 min5-7 min
Efekt po spłukaniu myjką250238250238200
Wynik250238250238200
ODDZIAŁYWANIE NA AUTO
Oddziaływanie na felgi aluminiowe2525252525
Oddziaływanie na elementy plastikowe502326330
Oddziaływanie na lakier5050504535
Wynik125981017390
WYGODA UŻYCIA
Przydatność instrukcji2525232523
Siła potrzebna do naniesienia2525252525
Skuteczność spryskiwacza2518102318
Spływanie płynu z felg2523102013
Wynik10091689379
Wynik końcowy475427419404369
Miejsce 1234

 

Maks. liczba pktArmor All Shield środek do felgNigrin Felgenreiniger EvoTecKarcher Środek do czyszczenia felgMeguiar’s Hot Rims All Wheel&Tire Cleaner
Cena30 zł55 zł33 zł55 zł
Opakowanie500 ml750 ml500 ml710 ml
SKUTECZNOŚĆ CZYSZCZENIA
Zalecany czas działania5 mindo zmiany kolorudo zmiany koloru15 s
Efekt po spłukaniu myjką25022515088100
Wynik25022515088100
ODDZIAŁYWANIE NA AUTO
Oddziaływanie na felgi aluminiowe2525252525
Oddziaływanie na elementy plastikowe5023313348
Oddziaływanie na lakier5033104821
Wynik125816610694
WYGODA UŻYCIA
Przydatność instrukcji2520181818
Siła potrzebna do naniesienia2525252525
Skuteczność spryskiwacza251320188
Spływanie płynu z felg251320153
Wynik10071837654
Wynik końcowy475377299270248
Miejsce 5678

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here