Właścicielem tego Mercedesa 600 był Elvis Presley. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym aucie.

Mercedes 600 (W100) był flagową limuzyną producenta ze Stuttgartu, pozycjonowaną powyżej klasy S. Produkcja „Grossera” ruszyła w 1964 r., a do jej zakończenia w 1981 r. powstało łącznie 2677 sztuk tego modelu. Mercedesa 600 zamawiali szefowie wielkich korporacji, światowi przywódcy oraz gwiazdy kina i estrady. Właścicielem egzemplarza ze zdjęć był sam Król Rock’n’Rolla. Niedawno auto Elvisa Presleya pojawił się na jednym z portali aukcyjnych, dzięki czemu mogliśmy poznać jego historię.

Pod maską Mercedesa 600 pracuje 8-cylindrowy silnik o pojemności 6,3 litra. Rozwija on 250 KM i 500 Nm.

15 grudnia 1970 r. Elvis odebrał pachnącego nowością „Grossera” z salonu Mercedes-Benz of Hollywood. Król zdecydował się na samochód w srebrnym kolorze z wnętrzem wykończonym czarną, skórzaną tapicerką i drewnem. Lista wyposażenia tego egzemplarza obejmuje m.in. dwustrefową klimatyzację (osobne sterowanie dla 1. i 2. rzędu siedzeń) oraz zasłonki w tylnych oknach, zapewniające większą prywatność. Tak skonfigurowane auto kosztowało 15 500 dolarów.

W połowie lat 70. Presley oddał opisywanego Mercedesa swojemu wieloletniemu przyjacielowi, Jimmy’emu Velvet. Po śmierci Elvisa (odszedł w 1977 r.), „Grosser” trafił do muzeum poświęconego Królowi Rock’n’Rolla. Później ten samochód został odkupiony przez dyrektora generalnego sieci sklepów Dollar General, a w latach 90. przeszedł remont hamulców, zawieszenia i układu wydechowego, który pochłonął 36 000 dolarów.

Kolejny właściciel wszedł w posiadanie Mercedesa po Elvisie w 2002 r. i po 18 latach postanowił go sprzedać. Ten niepowtarzalny egzemplarz został wystawiony na portalu Bring a Trailer i ostatecznie znalazł nowego nabywcę za kwotę 288 888 dolarów (ponad 1 mln zł).

Źrodło: Bring a Trailer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here