NowościAktualnościOpancerzony Mercedes klasy S – przetrwa nawet wybuch!

Opancerzony Mercedes klasy S – przetrwa nawet wybuch!

Nowy Mercedes S 680 Guard 4Matic kontynuuje ponad 90-letnią tradycję opancerzonych limuzyn ze Stuttgartu. Dowiedz się więcej na tego temat.

Mercedes S 680 Guard 4Matic to samochód powstały z myślą o głowach państw i najbogatszych ludziach świata. Spełnia on wymagania najwyższej klasy ochrony pojazdów cywilnych (VR10), co oznacza że nadwozie i okna wytrzymają ostrzał z karabinu szturmowego zasilanego amunicją przeciwpancerną. Ponadto opancerzona limuzyna ze Stuttgartu zapewnia też ochronę przed atakami przy użyciu materiałów wybuchowych.

Mercedes S 680 Guard 4Matic

„S 680 Guard 4Matic to jeden z najbardziej zorientowanych na klienta samochodów marki Mercedes. To dlatego, że jako specjalny wariant opancerzony koncentruje się na ludziach i ich bezpieczeństwie” – powiedział Dirk Fetzer, kierownik ds. zarządzania produktem klasy S. – „Żadna inna seryjnie produkowana limuzyna nie spełnia najwyższej klasy ochrony pojazdów cywilnych tak wszechstronnie. Jednocześnie, dzięki szeroko zakrojonym pracom rozwojowym i testowym, jej jakość i trwałość reprezentują seryjny poziom.”

Mercedes S 680 Guard 4Matic

Nowy Mercedes S 680 Guard 4Matic bazuje na aktualnej generacji klasy S i wymiarom odpowiada wersji z długim rozstawem osi. Wnętrze jest dostępne w konfiguracji 4- lub 5-miejscowej, a klienci mają do wyboru niemal wszystkie dodatki, które występują w standardowym modelu. Wyjątek stanowią tu elementy wyposażenia, które mogą obniżać poziom ochrony, takie jak otwierany szklany dach.

Mercedes S 680 Guard 4Matic

Oczywiście na pokładzie opancerzonej klasy S znajdziemy również wyposażenie, którego próżno szukać w jej seryjnie produkowanym odpowiedniku. Chodzi tu np. o elektromechaniczny system, który ułatwia otwieranie i zamykanie drzwi, oraz hydraulicznie sterowane podnośniki szyb, które umożliwiają zamknięcie okna nawet w przypadku awarii zasilania. Oprócz tego niemiecka limuzyna jest wyposażona m.in. w system gaśniczy z funkcją automatycznego wyzwalania, awaryjny dostęp świeżego powietrza oraz opony typu run-flat Michelin PAX, które pozwala opuścić strefę zagrożenia nawet po uszkodzeniu i oddalić się na odległość 30 km.

Mercedesa S 680 Guard 4Matic napędza benzynowa jednostka 6.0 V12 biturbo, która osiąga 612 KM i 830 Nm. Ze względu na wysoką masę własną auta średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi aż 19,5 l/100 km (dla porównania – Mercedes-Maybach S 680 4Matic z tym samym silnikiem zużywa średnio 13,4-14,4 l/100 km), natomiast jego prędkość maksymalna została ograniczona do 190 km/h.

Redakcja poleca:

Opancerzone limuzyny Mercedesa – na specjalne zamówienie

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji