NowościAktualnościMapy Apple mają coś, czego nie ma Google Maps. Koniecznie przetestuj

Mapy Apple mają coś, czego nie ma Google Maps. Koniecznie przetestuj

Użytkownicy nawigacji Apple Maps mogą korzystać z funkcji, której nie uświadczymy w Mapach Google. Co to za udogodnienie?

Nawigacja Google Maps oferuje już tak dużo udogodnień, że wcale nie dziwi jej niesłabnąca popularność wśród kierowców. Mapy Google dodatkowo punktują bardzo aktualnymi danymi na temat ruchu na konkretnych odcinkach dróg, stanu prac remontowych lub pobliskich punktów usługowych. Okazuje się jednak, że brakuje w nich pewnej interesującej funkcji, którą ma nawigacja wbudowana na iPhone’y, czyli Mapy Apple. Gdyby trafiła ona do Google Maps, najprawdopodobniej zniknąłby przy okazji… jeden z głównych problemów tej nawigacji, czyli prowadzenie przez trasy wymagające częstego skręcania. O czym konkretnie mowa?

Mapy Apple mają funkcję, której nie znajdziesz w Google Maps

Użytkownicy Apple Maps zauważyli, że aplikacja w proponowanych trasach dojazdu wyświetla także wariant zawierający jak najmniej skrętów. Co ciekawe, Mapy Apple na ten moment pokazują najbardziej „prostą” wersję trasy losowo i zazwyczaj robią to, gdy chcemy się przemieścić z jednego miejsca w mieście do drugiego – czyli siłą rzeczy będziemy musieli przynajmniej kilka razy skręcić. Jeśli wyznaczamy dłuższą trasę lub w obszarze o mniejszym zagęszczeniu dróg, ta opcja nie jest dostępna. Nie można jej także nigdzie aktywować lub dezaktywować.

Mapy Apple
Trasa zawierająca najmniej zakrętów wcale nie musi być najkrótsza. Warto o tym wiedzieć, nim zdecydujemy się nią pojechać (fot. Apple Maps).

Tak czy inaczej, wybierając wariant trasy „mniej skrętów” przeważnie nie musimy się martwić, że droga dojazdu przebiegnie przez wąskie uliczki lub drogi gorsze jakościowo. A właśnie przez takie często prowadzi Google Maps, aby tylko dojechać w jak najkrótszym czasie. Tymczasem niejeden kierowca zamiast tego wolałby dojechać do celu kilka minut później, ale przynajmniej w warunkach nie wymagających najwyższej koncentracji i potencjalnie grożących uszkodzeniem samochodu. Dlatego też wybierając wariant trasy z mniejszą liczbą zakrętów należy mieć świadomość, że będzie ona dłuższa od najkrótszej proponowanej. Ale Apple Maps od razu o tym poinformuje w proponowanych trasach.

Redakcja poleca:

Mapy Apple z nowymi funkcjami. Przebiją Google Maps?

Nieznana funkcja Google Maps. Polubią ją kierowcy często jeżdżący w trasy

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji