NowościAktualnościMapy Google odświeżone. Koniecznie zobacz, jeśli używasz Android Auto

Mapy Google odświeżone. Koniecznie zobacz, jeśli używasz Android Auto

Kierowcy korzystający z Google Maps przez Android Auto spostrzegli kilka zmian w aplikacji. Zobacz, co się zmieniło w popularnej nawigacji.

Podłączenie telefonu do systemu multimedialnego auta przez Android Auto/Apple CarPlay oraz wyświetlenie na ekranie samochodu Map Google to obecnie doskonała alternatywa dla korzystania z nawigacji fabrycznie montowanych w autach. Dla wielu jest to wręcz o wiele prostsze i korzystniejsze rozwiązanie, gdyż Google Maps sprawniej kieruje od wielu systemów nawigujących i jest naprawdę intuicyjne w obsłudze. Jeśli dodamy do tego wyświetlanie na często dużym ekranie multimediów w samochodzie (bez konieczności spoglądania na telefon), mamy wręcz obraz idealnej nawigacji w podróży.

Niesłabnąca popularność i renoma Map Google jednocześnie wymusza na ich producencie konieczność aktualizowania aplikacji i dodawania nowych funkcji celem utrzymania lub zwiększenia ich atrakcyjności. I faktem jest, że w Google Maps nieustannie „coś się dzieje”. Ostatnio cała aplikacja zyskała nowe kolory, a te działające na smartfonach z systemem Android otrzymały dotychczas znany z iPhone’ów widżet pokazujący aktualną pogodę. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany, tym razem przeznaczone dla użytkowników korzystających z Map Google przez Android Auto. Jakie nowości przygotowało Google?

Zmiany w Google Maps na Android Auto

Kierowcy zwrócili przede wszystkim uwagę na to, że od niedawna wyświetlane na ekranie w aucie przez Android Auto Mapy Google zyskały kolory dotychczas dostępne tylko na aplikacji w telefonie – czyli szaro-zielone. Na wcześniejszych mapach dominował kolor szary, bez odcieni zielonego. Ponadto użytkownicy dostrzegli, że Google zwiększyło grubość czcionki napisu informującego o czasie dotarcia na miejsce. Ta zmiana jest jednak na tyle subtelna, że niektórzy mogą jej nawet nie dostrzec. Niemniej od teraz informacja o pozostałym czasie jazdy jest lepiej widoczna dla kierowcy i tym samym poprawił się komfort korzystania z aplikacji.

Nowy wygląd Map Google to przy tym domena najnowszej wersji Android Auto – 11.5. Jeśli na naszym telefonie mamy zainstalowaną starszą wersję, można się pokusić o samodzielne jej zaktualizowanie (przez plik APK) lub poczekać, aż aktualizacja nastąpi automatycznie.

Redakcja poleca:

Jak wyznaczyć trasę w Google Maps?

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji