NowościAktualnościMapy Google z nowymi, niesamowitymi funkcjami. To trzeba zobaczyć!

Mapy Google z nowymi, niesamowitymi funkcjami. To trzeba zobaczyć!

Google intensywnie pracuje nad wdrożeniem rewolucyjnych zmian w swojej aplikacji nawigującej. Sprawdź, co się zmieni w Mapach Google. Nowe funkcje robią wrażenie!

Aplikacja nawigująca Google Maps w dużej mierze przyczyniła się do rezygnacji większości kierowców z fabrycznych systemów nawigacji samochodowej. Na ten trend złożyło się wiele czynników przemawiających za Mapami Google. Przede wszystkim są one darmowe (wymagają jedynie pobrania aplikacji na smartfona), a przy tym bardzo dokładne i zawierające najnowsze informacje na temat korków i robotów drogowych. Od niedawna Google Mapy proponują też trasę, na której samochód spali najmniej paliwa (ale wciąż z preferencją szybkiego czasu dojazdu) oraz pokazują aktualne natężenie ruchu na drogach i trasy rowerowe.

Mapy Google – nowy widok w 3D. Kiedy go zobaczymy?

Wszystko wskazuje jednak na to, że dotychczasowe modyfikacje były jedynie małymi „kroczkami” w rozwoju w porównaniu do rewolucji, jaką planuje nam zaserwować Google w ciągu najbliższych miesięcy. Amerykański gigant przedstawił ją na ostatniej konferencji Google I/O 2023. Jest to zupełnie nowy widok Map Google w formie 3D, trochę podobny do obrazu z gier komputerowych. Grafiki będą jednak przedstawiać rzeczywisty świat. Wszystko dzięki nowej funkcji Immersive View, która bazuje na algorytmach sztucznej inteligencji i łączy ze sobą miliardy zdjęć z usługi Street View oraz widoków lotniczych, tworząc niesamowity, trójwymiarowy obraz. Pozwoli to nie tylko lepiej rozeznać się użytkownikowi w danej lokalizacji, ale i precyzyjniej określić trasę dojazdu – czy to samochodem, czy rowerem, czy na piechotę.

Oprócz tego Google w nietypowej formie przekaże informacje o aktualnym ruchu drogowym – na ulicach, przez które przebiega zadana trasa, pojawią się samochody, co nada aplikacji większego realizmu i przejrzystości. Użytkownik otrzyma również informacje o pogodzie i jakości powietrza.

Mapy Google widok 3D
Nowe Mapy Google będą wyglądały jak gra komputerowa – z tym że przedstawiony w niej świat będzie odwzorowany zgodnie z rzeczywistością.

Nawigacja Google Maps w 3D – kiedy w Polsce?

Na razie nie wiadomo, kiedy nowa technologia trafi do Map Google w Polsce. Funkcja Immersive View w pierwszej kolejności pojawi się w kilku miastach Stanów Zjednoczonych (Las Vegas, Los Angeles, Nowy Jork, Miami, Seattle, San Francisco, San Jose), w Tokio i w kilku aglomeracjach w Europie – w Amsterdamie, Berlinie, Dublinie, Florencji, Paryżu i Wenecji. Ma to się stać w ciągu najbliższych miesięcy, więc niewykluczone, że niektórzy przetestują ją np. podczas wakacji na południu Europy.

Mapy Google widok 3D
Widok 3D nie jest zupełną nowością w Google Maps – z tej perspektywy można już podziwiać miasta w Polsce. W ciągu najbliższych miesięcy najprawdopodobniej poznamy odpowiedź na pytanie, kiedy on trafi do nawigacji Google.

Polecamy również:

Tego brakowało od lat. Mapy Google wreszcie zyskały nową funkcję!

Kierowcy na to czekali. Ważna zmiana w Google Maps!

Żródło zdjęć i filmów: Google

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji