PoradyPoradyUkryta funkcja w Mapy Google. Dzięki niej dużo zaoszczędzisz

Ukryta funkcja w Mapy Google. Dzięki niej dużo zaoszczędzisz

Nie każdy kierowca wie, że mapy Google mają ukrytą zakładkę. Korzystając z niej można istotnie ograniczyć koszty podróży oraz zmniejszyć zużycie paliwa.

Mapy Google są jedną z najpopularniejszych, a do tego najlepszych aplikacji nawigacyjnych. Przekonują łatwością obsługi i optymalnym sposobem prowadzenia do celu, uwzględniającym aktualne natężenie ruchu.

Ustawienia w Mapy GoogleJedna z funkcji nie jest oczywista, ani specjalnie łatwa do znalezienia, bo nie została opisana. Można się do niej dostać na etapie planowania podróży – naciskając na symbol trzech kropek po prawej stronie od pola do podania naszej lokalizacji. Można to również zrobić po uruchomieniu nawigacji. W tym celu pasek z czasem podróży i odległością do celu należy przesunąć do góry, a następnie z samego dołu menu wybrać Settings, czyli Ustawienia.

Jak wylaczyc platne drogi w Mapy GoogleW polu Route Options, czyli Opcje trasy można zaznaczyć unikanie autostrad, płatnych dróg oraz promów. Dzięki tej funkcji można sporo zaoszczędzić. Chociażby jadąc na południe Europy przez Słowację i unikając korzystania z płatnych autostrad. Czasu nie stracimy zbyt wiele, zobaczymy ładne krajobrazy, a nie będziemy musieli kupować winiety. Z powodzeniem można omijać też autostrady między Wrześnią a Poznaniem oraz Nowym Tomyślem, a granicą. Ile czasu stracimy wybierając bezpłatne drogi? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale dzięki zmianie ustawień w Mapach Google poznamy informację dla danej trasy – zostanie ona przeliczona zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Ustawienia trasy w Mapy GoogleWarto również zwrócić uwagę, że aplikacja może prezentować trasę, która jest oznaczona symbolem zielonego liścia. Jest to droga, której użycie pozwoli na zmniejszenie zużycia paliwa lub energii w aucie elektrycznym. Szacowane oszczędności są podawane pod czasem podróży. Aby eko-trasy były prezentowane domyślnie, w menu aplikacji musi być zaznaczona funkcja preferowania tras sprzyjających oszczędzaniu paliwa, jeżeli czasy podróży będą zbliżone do możliwych do uzyskania na innych polecanych przez Google Maps trasach.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji