NowościAktualnościTego brakowało od lat. Mapy Google wreszcie zyskają nową funkcję

Tego brakowało od lat. Mapy Google wreszcie zyskają nową funkcję

Dobra wiadomość dla użytkowników Google Maps. Już niedługo popularna aplikacja nawigująca otrzyma nową funkcję i stanie się jeszcze wygodniejsza w obsłudze. Co się zmieni w Mapach Google?

Mapy Google już dawno temu stały się głównym graczem na rynku aplikacji nawigujących. Siła Google Maps tkwi w prostocie obsługi, bardzo aktualnych danych dotyczących korków i miejsc potrzebnych kierowcom (np. stacji paliw) i umiejętności wyznaczania alternatywnej trasy w przypadku napotkania przeszkód. Biorąc pod uwagę fakt, że Mapy Google można w dodatku pobrać bezpłatnie, stały się one niemalże niezbędnikiem kierowcy, użytkowanym nie tylko podczas dalszych wypraw, ale i codziennych dojazdów do pracy.

Zmiana w Mapach Google. Czy ma związek z Android Auto?

Podobnie jak każda aplikacja (nie tylko nawigująca), także i Google Maps zmaga się z pewnymi niedoskonałościami. Wielu użytkowników zwracało uwagę na przeciętną kooperację z usługą Android Auto. O ile z połączeniem ze smartfonem i przeniesieniem mapy na ekran w aucie zazwyczaj nie ma problemów, tak krytyka spada na wyświetlaną tam wersję Map Google, a konkretnie na jej ograniczone możliwości. Z poziomu ekranu na desce rozdzielczej nie można uzyskać tylu informacji o miejscach docelowych niż w wersji na telefon, poza tym nie ma tam możliwości tworzenia list lokalizacji. Między innymi z tych powodów kierowcy decydowali się korzystać z Map Google na telefonie. I tu pojawiał się problem, bo stawało się to niemożliwe z powodu błędu wyskakującego w Google Maps, gdy smartfon był połączony z Android Auto. W efekcie trzeba było go rozłączać i dopiero wtedy włączyć nawigację.

Nowa funkcja w Google Maps. Na czym polega?

Wszystko wskazuje jednak, że niebawem nie trzeba będzie już tego robić. Niektórzy użytkownicy Map Google i Android Auto odkryli bowiem, że obydwie aplikacje zaczęły ze sobą lepiej współpracować, tj. można już wyświetlać nawigację na telefonie nawet wtedy, gdy jest on połączony z Android Auto. Aby tak się stało, trzeba zaktualizować Google Maps do najnowszej wersji v11.67.0702. Przeprowadzone na smartfonie Pixel 7 Pro testy potwierdziły działanie tej funkcjonalności. Co innego mówią użytkownicy, ponieważ nie u wszystkich udało się ją wcielić w życie. Być może trzeba będzie dodatkowo zainstalować aktualizację Android Auto. Trudno jednak dać pewność, że to przyniesie efekt – testy wykazały poprawność działania niezależnie od wersji Android Auto. Jeśli się nie uda, pozostaje czekać i mieć nadzieję, że wdrażanie nowej funkcji nastąpi etapowo.

Redakcja poleca:

Awaria w Android Auto. Dotyczy Google Maps!

Kierowcy na to czekali. Ważne zmiany w Mapach Google

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji