NowościAktualnościKierowcy na to czekali. Ważne zmiany w Mapach Google

Kierowcy na to czekali. Ważne zmiany w Mapach Google

Google wdraża nową funkcję w swojej nawigacji. Zmiany w Google Maps z pewnością docenią kierowcy. Zobacz, jak nowe udogodnienie ułatwi życie.

Wielu kierowców nie jest już w stanie poruszać się samochodem bez uruchomionej nawigacji Google Maps. Popularna aplikacja jest naprawdę użyteczna nie tylko podczas dalszych wyjazdów, ale i codziennych przejazdów np. do pracy. Dzięki Mapom Google można skutecznie ominąć korki lub znaleźć alternatywną trasę, gdy na przeszkodzie staną roboty drogowe.

Pełne korzystanie z Google Maps wymaga jednak udostępnienia lokalizacji i włączenia transmisji danych, co oczywiście mocno drenuje baterię w smartfonie. Nie pomaga tu fakt, że ekran musi być cały czas odblokowany. W efekcie już po stosunkowo krótkim czasie trzeba podłączyć smartfona do źródła zasilania. Czasami rodzi to nerwowe sytuacje: np. gdy zapomnimy dedykowanej ładowarki (lub kabla) albo gdy nagle przestaje działać gniazdo zapalniczki. Chcąc oszczędzić baterię można wygasić ekran i włączać go tylko w najistotniejszych momentach trasy, ale istnieje wtedy ryzyko pominięcia ważnego punktu (np. skrętu) i jest po prostu niewygodne.

Zmiana w Google Maps. Jak pomoże kierowcom?

Te problemy na szczęście niedługo znikną, ponieważ Google szykuje nowość w swojej aplikacji. Już niebawem komunikaty z Map Google zobaczymy także na zablokowanym ekranie – a będą to m.in. informacje o szacowanym czasie przybycia na miejsce i wskazówki dotyczące kolejnych zjazdów, skrętów i innych manewrów drogowych. Google Maps też samo zmieni trasę, jeśli zdecydowaliśmy się pojechać inaczej niż proponowało. By odświeżyć aplikację, nie trzeba będzie odblokowywać ekranu smartfona.

Nowa funkcja w Mapach Google będzie działała w trybie samochodowym, rowerowym i pieszym. Na razie trudno przewidzieć, kiedy skorzystają z niej użytkownicy aplikacji – wdrażanie może potrwać nawet kilka miesięcy. Nowe udogodnienie na pewno pojawi się w urządzeniach z systemem Android. Powinno być też kompatybilne z iPhone’ami (z systemem iOS 16.1), lecz prawdopodobnie w późniejszej fazie wprowadzania zmian.

Polecamy także:

Nowe funkcje w Mapach Google. Pomagają w oszczędzaniu paliwa

Po co jest zielony listek w Google Maps?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

8 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji