NowościAktualnościAwaria w Android Auto. Dotyczy Google Maps!

Awaria w Android Auto. Dotyczy Google Maps!

Według najnowszych doniesień, użytkownicy Android Auto mogą mieć kłopot z działaniem aplikacji Google Maps. W czym może leżeć problem i jak go rozwiązać?

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości nie będzie można w pełni korzystać z jednego z kluczowych udogodnień systemu Android Auto. Chodzi o wyświetlanie nawigacji Google Maps. W sieci pojawiło się wiele skarg w tej kwestii, dotyczących zazwyczaj problemów z odczytywaniem lokalizacji w momencie gdy telefon jest podłączony z samochodem. Wina musi leżeć w systemie Android Auto, ponieważ nawigacja z powrotem odzyskuje sygnał GPS, jeśli odłączymy smartfona od ekranu w aucie.

Dlaczego Google Maps nie działają w Android Auto?

Google podjęło już działania mające na celu zlikwidowanie problemu. W tym celu uruchomiło specjalny czat, na którym kierowcy mogą zgłosić defekty w pracy systemu. Na razie jednak nie udało się ustalić przyczyny awarii. Podejrzewano o to najnowszą aktualizację Androida Auto (8.7), lecz wykluczono tę opcję z uwagi na fakt, że kłopoty z Google Maps występowały jeszcze w wydaniu 8.6. W przypadku tak zmasowanego problemu odrzucono teorię o zanikaniu sygnału GPS np. wskutek umieszczenia telefonu w dolnej części deski rozdzielczej, gdzie mógł on zostać zablokowany. Wina wobec tego leży nie po stronie użytkowników, a systemu Android Auto.

Jak rozwiązać problem z Google Maps w Android Auto?

Dopóki Google nie rozwiąże problemu, istnieją dwa wyjścia: albo wyświetlać Mapy Google na telefonie, albo przejść w Android Auto na inną aplikację nawigującą. Np. Waze, odnośnie której nie odnotowano zastrzeżeń po podłączeniu smartfona do samochodu, ewentualnie Yanosik, Sygic lub TomTom AmiGO. Być może poprawę przyniesie zaktualizowanie Android Auto do najnowszej wersji.

Przeczytaj także:

Zmiana w Android Auto. Co to oznacza dla kierowców?

Google Maps rozszerza funkcje. Pomogą w oszczędzaniu paliwa

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji