NowościAktualnościZmiana w Android Auto. Co oznacza dla kierowców?

Zmiana w Android Auto. Co oznacza dla kierowców?

Niebawem kierowcy korzystający z Android Auto otrzymają nową funkcję. Czy poprawi komfort korzystania z aplikacji? Jakie zmiany czekają Android Auto?

Kierowcy cenią obecność Android Auto na liście wyposażenia samochodu. Aplikacja umożliwia szybkie przeniesienie niektórych funkcji ze smartfona na ekran systemu multimedialnego w kokpicie auta. To wybawienie zwłaszcza dla osób ceniących podróżowanie z Mapami Google, jak i często odbierających połączenia lub słuchających podczas jazdy muzyki/podcastów. Właśnie tym ostatnim Google proponuje nowe rozwiązanie mające, przynajmniej w teorii, ułatwić kooperację z aplikacjami muzycznymi. Rozpoczęto bowiem wdrażanie odświeżonego paska służącego do odtwarzania muzyki. Czym się będzie różnił od dotychczasowego?

Android Auto – co się niebawem zmieni?

Zmiany nie wpłynęły zbyt korzystnie na wygląd sekcji do słuchania muzyki (m.in. w aplikacji Spotify). Stała się bardziej klasyczna, ale, co za tym idzie, uporządkowana i czytelniejsza dzięki zastąpieniu pierścienia wokół przycisku odtwarzania klasycznym paskiem. Nowa wersja otrzyma także bardziej stonowane kolory, z dominacją barw biało-szarych. Ponadto od teraz utwory będzie można swobodnie przewijać do dowolnego momentu, tak jak ma to miejsce np. w aplikacji YouTube.

Android Auto
Pasek do przewijania piosenki będzie stanowił nowość w Android Auto. Sekcja muzyczna otrzyma wobec tego bardziej tradycyjny wygląd. (fot. Reddit/u/Stark-23)

Korekta obsługi muzycznej sekcji Android Auto zbiegła się w czasie ze stopniowym wprowadzaniem nowego, dzielonego interfejsu Coolwalk. Nie oznacza to jednak, że nowy pasek odtwarzania trafi wyłącznie do użytkowników korzystających z podzielnego ekranu – być może pierwszą zmianą będą właśnie nowe funkcje muzyczne. Trudno też powiedzieć, kiedy producent na dobre wprowadzi Coolwalk „w życie”. Jak na razie pierwsze auta otrzymały go kilka tygodni temu, a pierwotnie miało to nastąpić latem 2022 roku.

Android Auto
W dotychczas stosowanym układzie zastrzeżenia płynęły m.in. w stronę nieczytelnego pierścienia pokazującego czas trwania utworu i braku możliwości przewijania w obrębie jednej piosenki.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

3 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji