NowościAktualnościGoogle Maps z nową funkcją. Kierowcy ją pokochają

Google Maps z nową funkcją. Kierowcy ją pokochają

Google udoskonaliło swoją nawigację o przydatną funkcję ułatwiającą korzystanie z aplikacji. Sprawdź, co nowego pojawiło się w Google Maps.

Mapy Google nie są już zwykłą nawigacją. To rozbudowana aplikacja z ogromną bazą punktów usługowych, które można łatwo wyszukać w niemal każdym miejscu na Ziemi. Oprócz sklepów spożywczych, bankomatów, restauracji czy hoteli, w Mapach Google zapisane są także lokalizacje przydatne dla kierowców, takie jak stacje paliw, parkingi, myjnie lub stacje ładowania samochodów elektrycznych. Google Maps bardzo się zatem przydaje zwłaszcza gdy jesteśmy dłuższy czas poza domem – dzięki tej aplikacji nie musimy np. długo szukać pobliskiej stacji.

Google Maps. Co nowego w aplikacji?

Ostatnio gigant z Mountain View uzupełnił swoją usługę o nową funkcję, która z pewnością przełoży się na jeszcze przystępniejsze korzystanie z Google Maps. Od jakiegoś czasu użytkownicy mogli bowiem zapisać swoje ulubione punkty (np. kawiarnie, sklepy, stacje benzynowe) we własnoręcznie utworzonej liście. Teraz można ją oznaczyć ikonką emoji, co nie tylko korzystnie wpłynie na jej czytelność na mapie, ale też uczyni ją bardziej estetyczną i przyjemniejszą w odbiorze. Emotikony pozwalają bowiem lepiej rozeznać się „w terenie” od tekstu czy pinezek.

Emoji w Mapach Google. Jak utworzyć?

Stworzenie listy ulubionych miejsc w Google Maps nie jest trudne. Wystarczy wybrać jeden punkt na mapie, kliknąć „Zapisz”, następnie utworzyć nową listę („+ nowa lista”) i na górze ekranu wybrać ikonę emoji – w przypadku stacji paliw np. miniaturkę dystrybutora, a stacji ładowania samochodów elektrycznych – niebieskie auto. Utworzoną listę można dodatkowo nazwać i opisać. Co prawda każdą nową lokalizację trzeba już wyszukać ręcznie, ale z reguły nie powinno to sprawiać kłopotów, gdyż wielu kierowców zazwyczaj jeździ tylko na kilka „ulubionych” stacji. Dzięki nowej funkcji będą one od razu widoczne w Google Maps wraz z innymi stworzonymi listami lokalizacji (odróżnimy je po emotikonach). Dostęp do nich uzyskamy w sekcji „Zapisane” w dolnej części wyświetlacza smartfona.

Emotikony w Google Maps systematycznie będą trafiać do użytkowników aplikacji. Nie brakuje głosów, że u niektórych już są dostępne. Pozostali prawdopodobnie otrzymają nową funkcję w najbliższym czasie.

Polecamy również:

Jak sprawdzić ceny paliw na Google Maps?

Kierowcy na to czekali. Ważne zmiany w Mapach Google

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji